Робота центру зайнятості

 

                                                 Робота є!    

     Серед різноманіття профорієнтаційних заходів Державної служби зайнятості є такі, що передбачають зустріч роботодавців і безробітних безпосередньо у центрах зайнятості. Одним з таких заходів є презентація роботодавця. Презентації роботодавців дозволяють безробітним розширити свої знання ситуації на ринку праці в регіоні та прискорюють процес працевлаштування.

   Сьогодні для безробітних Окнянського району відбулася презентація Окнянське відділення поліції. Старший інспектор кадрового забезпечення Подільського ВП ГУНП -майор поліції -  Запорожець Ірина Олексіївна, ознайомила присутніх з вимогами до кандидатів на службу в поліцію, проінформувала про обмеження, пов`язані зі службою. Розповіла про переваги служби в поліції:
*перспективі кар’єрного росту,
*професійній підготовці за міжнародними стандартами,
*повному соціальному забезпеченні згідно діючого законодавства.

Також наголосила, що працiвник отримує компенсацiї за найм житла та отримання власної квартири на умовах пiльгового фiнансового лiзингу.

   Більш детальну інформацію щодо відкритих вакансій та умов проходження конкурсу можна отримати на сайті nabir.np.gov.ua або звернутися за адресою: смт. Окни вул. У.Кармелюка,19, Окнянське відділення поліції тел. (04861)2-16-98. (Оновлено 11.12.2019)

 

Є ТАКА РОБОТА - ЗАХИЩАТИ БАТЬКІВЩИНУ

    Військова служба за контрактом - вибір мужніх, вольових та загартованих чоловіків. Останнім часом в Україні змінюється ставлення до Збройних сил, зростає потреба у професійній та вмотивованій армії, збільшується престиж військових професій. З метою орієнтації безробітних громадян на військову службу за контрактом сьогодні в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся інформаційний семінар за участю Дєєва Ігоря Геннадійовича інструктора відділення рекрутингу та комплектування Окнянського РТЦК та ПСП.

    Ігор Геннадійович проінформував  присутніх про умови вступу на службу, порядок проходження та переваги військової служби. Також безробітні дізналися про можливість безкоштовного навчання та перспективу кар’єрного зросту, грошове та речове забезпечення, про військові частини, які найбільше потребують укомплектування, отримали інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна проконсультуватися в індивідуальному порядку. (Оновлено 03.12.19)

 

 

    В Окнянській райдержадміністрації відбувся інформаційний семінар з вивільнюваними працівниками фінансового управління з метою надання їм фахової допомоги від спеціалістів служби зайнятості.
????Фахівці відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ ознайомили присутніх з інформацією про стан ринку праці регіону, актуальними вакансіями, послугами та сучасними електронними сервісами служби. Увагу присутніх зосередили на порядку реєстрації в службі зайнятості, можливості пошуку роботи, як самостійно, так і за допомогою кар’єрних радників, наголосили про потребу на ринку праці, можливості професійного навчання та започаткування власної справи за рахунок державної служби зайнятості. (Оновлено 03.12.19)

Відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості – це шанс стати успішною та незалежною людиною, яка сама керує своїм життям.

     Одним із яскравих прикладів успішної організації підприємницької діяльності за сприяння служби зайнятості є історія підприємця – Лілії Просяної. Досить приємним та знаковим в цій історії є той факт, що державний центр зайнятості залишив свій відбиток, дав поштовх до успішного бізнес-проекту у сільській місцевості.

     Лілія Леонідівна людина енергійна, працелюбна.  Маючи інвалідність завжди прагнула працювати не зважаючи на рекомендації лікарів. За свої 50 років вона працювала в  різних професійних галузях роботи, але найбільше їй подобалася торгівля, зазначає  пані Лілія. У 2017 році, після звільнення з роботи, звернулася до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Відвідуючи семінари, ознайомилася з  послугами, які надає служба зайнятості, жінку зацікавила можливість отримати одноразову допомогу для започаткування підприємницької діяльності. Після співбесід зі спеціалістами центру зайнятості, відвідувань семінару «Як розпочати свій бізнес» зрозуміла, що єдиним правильним рішенням для неї є відкриття власної справи. Закінчила курси з підприємницької діяльності, здобула необхідні знання. Захистила бізнес-план у сфері  роздрібної торгівлі. Отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю, вона орендувала приміщення на території центрального ринку, у якому й відкрила власний, так давно омріяний магазинчик. Працелюбність, креативність, високий професіоналізм надали можливість зробити бізнес успішним. Ось уже 2 роки вона займається улюбленою справою, “Так не завжди справи йшли вгору, але я не втрачала віри”- зазначає Лілія Леонідівна.

Майбутнім підприємцям Лілія радить: щоб стати успішним, необхідно вміти ставити чітку мету та проявляти наполегливість в її досягненні, бути чуйними, уважними, привітними до людей, адже це є основою будь-якого успіху.

Бажаємо Лілії Леонідівні невичерпної енергії, натхнення і здійснення задумів, мудрості в справах та процвітання бізнесу, стабільності, добра й благополуччя. (Оновлено 29.11.19)

 

 

День кар’єри вдався на всі 100

 

     Вчора в актовій залі Опорного закладу "Окнянська ЗОШ І - ІІІ ступенів" для учнів 10 та 11 класів шкіл нашого району відбувся перший маштабний профорієнтаційний захід —  із залученням представників Одеської державної академії будівництва та архітектури та Окнянського відділення поліції.

     З початку старшокласники проходили пробне тестування з української мови за результатами якого учні, які набрали найбільшу кількість балів нагороджувалися сертифікатами, що дають можливість стати учасниками розіграшу ноутбуку при вступі в ОДАБА. Хто отримав? Це Ткач Анастасія, Паламарчук Катерина учениці Ставрівського НВК та Ракул Ірина, Павлюченко Надія, Бригуля Богдан, Скарвінко Дар’я, Рибак Дмитро - учні Окнянської ЗОШ.

     Дітям презентували 5 інститутів, які входять до складу академії:

- архітектурно-художній інститут;

- навчально-науковий інститут Бізнесу та інформаційних технологій;

- будівельно-технологічний інститут;

- інженерно-будівельний інститут;

- інститут гідротехнічного будівництва та цивільної інженерії.

   Також детально розповіли про правила  та умови вступу. У школярів була унікальна можливість поспілкуватися з старшим викладачем кафедри Українознавства - Змінчак Н.М.,  ст.викладачем кафедри фізичного виховання - Беліковою О.В., ст. викладачем кафедри менеджменту та маркетинку - Молчановою Ю.В., ст. викладачем кафедри економіки підприємства - Осетян О.М. та з Колосюк А.А.- завкафедри Геодезії та землеустрою, Жиров Г.Ф.- завкафедри фізичного виховання та спорту та з начальником Відділу маркетингу, доцентом Олійник В.Д. На завершення своєї презентації учнів запросили на  Новорічний День відкритих дверей академії який відбудеться 14 грудня 2019 року за адресою: м. Одеса вул. Дідріхсона, 4 Головний корпус ОДАБА. Також наголосили, що всі хто бажає, повинні зареєструватися заздалегідь за посиланням  https://forms.gle/syXLWhKcAMThy6oE7 

    Майор поліції Запорожець І.О. презентувала професію поліцейський????‍♂️????‍♀️. Розповіла про ➕ та➖ даної професії про етапи відбору кандидатів на службу. Особливу увагу молоді звернула на житлове та грошове забезпечення поліцейських, а саме, про отримання компенсації за найм житла та отримання власної квартири на умовах пільгового фінансового лізингу. Детально проінформувала випускників про необхідність проходження кандидатами перевірки рівня фізичної підготовки, ознайомила з їх нормативами, про обов’язкову реєстрацію кандидатів на офіційному ВЕБ-ПОРТАЛІ та інше.
Проінформувала про правила вступу до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, це Національна академія внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Донецький юридичний інститут МВС України, Дніпровський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ та специфікою служби в поліції. 

     І на завершення наголосила, що після закінчення навчання всі 100% забезпечуються робочими місцями.
День кар’єри видався цікавим, корисним та інформаційно насиченим. Дякємо всім хто приймав участь та допомагав з організацією заходу. (Оновлено 27.11.19)

 

 

   Ми — є, ми - рівні

     22 листопада 2019 року в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю в рамках Декади  відбувся інформаційно-консультаційний захід на тему: “Ми — є  Ми - рівні”  за участю соціальних партнерів — завідуючої Окнянським сектором обслуговування громадян Подільського об’єднаного управління ПФУ Мойсеєвої Тетяни Григорівни,  головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг УПСЗН окнянська районна державна адміністрація Ізбаш Ольги В’ячеславівни, головного спеціаліста відділу соціальної служби для сім’ї, людей та молоді, громадян похилого віку Окнянська селищна рада об'єднана територіальна громада Толстенко Олени Йосифівни, головного юрисконсульта відділу “Окнянське бюро правової допомоги” Цеховської Валентини Олександрівни. 

  «Кожній людині з інвалідністю, яка звертається за допомогою до центру зайнятості, забезпечується надання адресної допомоги щодо сприяння працевлаштуванню, враховуючи рівень медичної та трудової реабілітації, їх потреби та реальні можливості, а також попит на робочу силу, – розповіла заступник начальника відділу Мельниченко Людмила Петрівна, розпочавши захід.

   Учасників заходу проінформували про умови призначення та виплати пенсії по інвалідності про можливість зареєструватися, як користувач на веб-порталі електронних послуг ПФУ та безкоштовно отримати відомості з реєстру застрахованих осіб, а також про можливість використання послугу СМС — інформування Пенсійного фонду України.

    Ознайомили про умови отримання допомоги в зв’язку з групою інвалідності, про допомогу на придбання товарів для реабілітації та про пільги даній категорії громадян, а також можливість отримання путівок на оздоровлення.

    Розповіли про порядок надання людям з інвалідністю первинної, вторинної правової допомоги та про загальні засади діяльності бюро правової допомоги, а також надано інформацію про суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

    Присутні отримали змістовні відповіді на свої запитання та почули багато корисної інформації.

Інвалід - це не вирок, люди цієї категорії можуть бути і стають повноцінними та високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєрадісними людьми, які здатні надихати багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. (Оновлено 27.11.19)

 

 

У світ професій зі службою зайнятості.

  З метою проведення профорієнтації, розвитку пізнавальної діяльності школярів, спрямування їх у виборі професії фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни для учнів 8-Б класу Окнянської ЗОШ 08 листопада 2019 року в форматі професіографічних екскурсій організувала цікаву подорож у світ  професій.

 Розпочалася подорож з відвідування “Експлуатаційного вагонного депо Подільськ” ПАТ “Укрзалізниця” де досить цікаво розповідали школярам про те, як отримують друге життя старі вагони, про тяжку та дуже відповідальну працю людей, які обслуговують деталі та частини рухомого складу, а також про важливість тих професій, які задіяні у виробничому циклі.

   Учні із задоволенням слухали екскурсовода та розглядали виробничі приміщення, верстати та складові частини, які в той час знаходились у цехах і чекали свого другого шансу на продовження життя.

    На завершення школярі завітали до кінно-спортивного клубу “Мустанг”. Під час оглядової екскурсії  інструктор розповів про коней про догляд за ними. В конюшні діти мали можливість погодувати тварин та погладити.

   Професіографічна екскурсія, як одна з форм профорієнтаційної роботи, дає можливість школярам безпосередньо познайомитися з професіями, отримати багато інформації з першоджерел, поспілкуватися з фахівцями своєї справи. (Оновлено 14.11.19)

   

       У світ професій зі службою зайнятості.

  З метою проведення профорієнтації, розвитку пізнавальної діяльності школярів, спрямування їх у виборі професії фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни для учнів 8-Б класу Окнянської ЗОШ 08 листопада 2019 року в форматі професіографічних екскурсій організувала цікаву подорож у світ  професій.

 Розпочалася подорож з відвідування “Експлуатаційного вагонного депо Подільськ” ПАТ “Укрзалізниця” де досить цікаво розповідали школярам про те, як отримують друге життя старі вагони, про тяжку та дуже відповідальну працю людей, які обслуговують деталі та частини рухомого складу, а також про важливість тих професій, які задіяні у виробничому циклі.

   Учні із задоволенням слухали екскурсовода та розглядали виробничі приміщення, верстати та складові частини, які в той час знаходились у цехах і чекали свого другого шансу на продовження життя.

    На завершення школярі завітали до кінно-спортивного клубу “Мустанг”. Під час оглядової екскурсії  інструктор розповів про коней про догляд за ними. В конюшні діти мали можливість погодувати тварин та погладити.

   Професіографічна екскурсія, як одна з форм профорієнтаційної роботи, дає можливість школярам безпосередньо познайомитися з професіями, отримати багато інформації з першоджерел, поспілкуватися з фахівцями своєї справи.

       У світ професій зі службою зайнятості.

  З метою проведення профорієнтації, розвитку пізнавальної діяльності школярів, спрямування їх у виборі професії фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни для учнів 8-Б класу Окнянської ЗОШ 08 листопада 2019 року в форматі професіографічних екскурсій організувала цікаву подорож у світ  професій.

 Розпочалася подорож з відвідування “Експлуатаційного вагонного депо Подільськ” ПАТ “Укрзалізниця” де досить цікаво розповідали школярам про те, як отримують друге життя старі вагони, про тяжку та дуже відповідальну працю людей, які обслуговують деталі та частини рухомого складу, а також про важливість тих професій, які задіяні у виробничому циклі.

   Учні із задоволенням слухали екскурсовода та розглядали виробничі приміщення, верстати та складові частини, які в той час знаходились у цехах і чекали свого другого шансу на продовження життя.

    На завершення школярі завітали до кінно-спортивного клубу “Мустанг”. Під час оглядової екскурсії  інструктор розповів про коней про догляд за ними. В конюшні діти мали можливість погодувати тварин та погладити.

   Професіографічна екскурсія, як одна з форм профорієнтаційної роботи, дає можливість школярам безпосередньо познайомитися з професіями, отримати багато інформації з першоджерел, поспілкуватися з фахівцями своєї справи.

Шановні ветерани АТО (ООС)!!!!!!

    Запрошуємо Вас взяти участь у проекті “Ветерани: від діалогу до працевлаштування”.

Мета проекту — створення сприятливих умов для працевлаштування ветеранів АТО, економічна адаптація військовослужбовців після участі у бойових діях на Сході України.

      Проект надасть Вам можливість поспілкуватися з топовими роботодавцями українського ринку, такими як: ПриватБанк, ОщадБанк, Укрзалізниця та інші та пройти перше інтерв’ю. Протягом 3 днів у всіх ветеранів буде унікальна можливість відвідати мотивуючі лекції від успішних ветеранів, отримати навички якісного спілкування з працедавцями, підготувати себе до співбесіди та зрозуміти очікування працедавців.

    Участь у проекті безкоштовна. Витрати на проживання та харчування іногородніх учасників покриваються організаторами.

       П’ятий семінар в рамках всеукраїнського проекту відбудеться в Одесі 11-13 листопада 2019 р. Запрошуються демобілізовані бійці АТО з Одеської та Миколаївської областей.

   Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства у справах ветеранів України, організатор - Всеукраїнська громадська організація “Об’єднання дружин та матерів бійців учасників АТО”.

       Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1N48tVMeTl91a2zGsPceBU_SHeYbN1uxI7SoaC1E7plU/viewform?edit_requested=true

   Якщо виникають проблеми із заповненням форми, можна дзвонити нам, ми зареєструємо по телефону (095) 540-99-42 Наталя, проект менеджер ГО “Об’єднання дружин та матерів бійців учасників АТО”.

   З кожним ветераном, який виявить бажання взяти участь у тренінгах зв’яжеться наш представник та повідомить час та місце проведення навчання. (Оновлено 24.10.19)


 

З метою популяризації робітничих професій для учнів 8-Б класу Окнянської ЗОШ 23 жовтня 2019 року фахівець з профорієнтації відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ організувала професіографічну екскурсію в “Експлуатаційне вагонне депо Подільськ” ПАТ “Укрзалізниця”.

    На початку учням нагадали правила безпеки на залізничному транспорті та провели інструктаж з охорони праці. Ознайомили  з історією та діяльністю підприємства, основними професіями та специфікою роботи, відвідали музей підприємства, де екскурсовод ознайомила школярів з історією підприємства, цікавими експонатами музею та розповіла, як з’явились перші вагони на залізниці. В одному з таких школярі  на власні очі побачили знаряддя роботи, ліхтарі та одяг залізничників.

    Під час екскурсії по виробничим цехам учні уважно стежили за складними технологічними циклами в виробничому процесі, з цікавістю оглядали умови праці слюсарів з ремонту рухомого складу, ковалів на молотах і пресах та токарів. Також дізналися про специфіку роботи на залізничному транспорті, важливість якісного технічного огляду поїздів для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів.

По закінченню школярів ознайомили з вакансіями, з можливістю професійного навчання та перспективами працевлаштування.

Організація таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху. (Оновлено 24.10.19)

 

 

 

   Сьогодні з нагоди святкування Дня юриста України в форматі “Панорама професійних свят” для учнів 10 та 11 класу Ставрівcького НВК була проведена професіографічна екскурсія в Красноокнянський районний суд.

    Школярам розповіли історичну довідку про суд, ознайомили із роботою суддів та працівників апарату, розповіли про основні принципи роботи суддів загальної юрисдикції.

      Учні мали змогу побачити архів суду у якому зберігаються вироки суду ще за 1945 рік. Діти дізналися і про організацію документообігу: їм розповіли про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду і порядок роботи з ними.

     Під час розгляду судових справах екскурсанти, в ролі вільних слухачів,  на власні очі спостерігали за роботою працівників суду, прокуратури, поліції та адвокатів.

     По закінченню голова суду розповіла учням про судову систему країни, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх. Зупинилась на судовій реформі, яка проходить у нашій державі.

   У суді майже всі працівники юристи і ми маємо сподівання, що серед сьогоднішніх екскурсантів були учні, які зацікавились цією професією і, в майбутньому, поповнять лави судової системи України.

    P.S: Дякуємо всім працівникам Красноокнянського районного суду за цікаву та змістовну екскурсію. Від щирого серця вітаємо з Днем юриста України. Бажаємо  непереможного здоров’я, ентузіазму, оптимізму, бадьорості й найміцніших сил.  Нехай усі справи успішно фінішують, а в особистому житті  буде щастя, спокій та любов. (Оновлено 08.10.2019)

 

 

Сьогодні для учнів 10-11 класів Окнянської ЗОШ був проведений навчальний тренінг під назвою "Мотивація учнівської молоді до підприємницької діяльності після завершення навчання у зв'язку із формуванням ОТГ" за участю ректора "Інститута морегосподарства та підприємництва" Яценка Олександра Володимировича. (Оновлено 08.10.2019)


   

23 вересня 2019 року в рамках проведення тижня профорієнтації “Моє майбутнє в моїй громаді” для учнів 7-9 класів Гулянського НВК  була проведена професіографічна екскурсія до відділення інспекторів прикордонної служби «Гулянка» відділу прикордонної служби Окни Подільського прикордонного загону, де вони мали чудову нагоду познайомитися з  професією прикордонник.

    Цікаве та пізнавальне спілкування із прикордонниками супроводжувалось екскурсією по території частини, яку проводив заступник з персоналу — лейтенант Алєксєєнко Олег Олегович. Діти ознайомилися з історією частини, довідались як проходить фізична підготовка прикордонників та відпочинок. Також учням розповіли про умови прийняття на контрактну службу, переваги та перспективи військової служби.

    На огляд екскурсантів було представлено зразки зброї, якими користується особистий склад відділення, ознайомлено з їх тактико-технічними характеристиками; наочно продемонстровано екіпіровку прикордонника.     Яскраві враження школярі отримали як від демонстрації різних видів зброї так і від можливості потримати у руках справжню стрілецьку зброю, подивитися у бінокль, приміряти шоломи та бронежилети.

    Діти були в захваті і приємно враженні гостинністю прикордонників. По завершенню захоплюючої екскурсії для учнів став великим сюрпризом військовий обід яким  військові пригостили їх. (Оновлено 24.09.2019)

 

‼ ̤П̤р̤е̤з̤е̤н̤т̤а̤ц̤і̤я̤ ̤р̤о̤б̤о̤т̤о̤д̤а̤в̤ц̤я̤:̤ ̤в̤ ̤Окні ̤б̤е̤з̤р̤о̤б̤і̤т̤н̤і̤ ̤д̤і̤з̤н̤а̤в̤а̤л̤и̤с̤я̤ ̤п̤р̤о̤ ̤п̤е̤р̤е̤в̤а̤г̤и̤ ̤с̤л̤у̤ж̤б̤и̤ ̤у̤ ̤Н̤а̤ц̤п̤о̤л̤і̤ц̤ї̤‼

ℹ Сьогодні в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбулася презентація Окнянського відділення поліції Окнянське відділення поліції. У заході узяла участь  старший інспектор сектору кадрового забезпечення Подільського ВП ГУНП в Одеській області - майор поліції Запорожець Ірина.

ℹ Ірина Олексіївна розповіла про оголошення конкурсу на службу в поліції і укомплектування вакантних посад Головного управління Національної поліції в Одеській області ????‍♂????????‍♀. Також, під час зустрічі було наголошено на перевагах служби в поліції:
☑ перспективі кар’єрного росту,
☑ професійній підготовці за міжнародними стандартами,
☑ повному соціальному забезпеченні згідно діючого законодавства.

ℹ Присутні були приємно здивовані можливістю вступу на службу навіть осіб з повною середньою освітою (за умови досягнення ними 1⃣8⃣-річного віку) з подальшим проходженням необхідної підготовки за кошти державного бюджету.

ℹ Презентація роботодавця ????????ℹ пройшла дуже плідно та інформативно, адже безробітні отримали вичерпні відповіді на запитання, які їх цікавили.

(Оновлено 20.09.2019 року)

 

Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО

 

        28 серпня 2019 року в приміщені відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся інформаційний семінар для безробітних - колишніх військовослужбовців та учасників антитерористичної операції з метою їх адаптації до сучасного ринку праці.

   Фахівець з питань зайнятості Валентина Шевельова ознайомила з актуальними вакансіями району, з послугами служби зайнятості, її новими можливостями та сервісами, з можливістю набуття нової професії на базі ДНЗ ДСЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

        До участі в семінарі була запрошена головний спеціаліст «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентина Цеховська, яка поінформувала учасників семінару щодо пільг, прав та гарантій, які передбаченні чинним законодавством для військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей.

       Захід пройшов у форматі діалогу, присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання і збагатилися цікавою та корисною інформацією. (Оновлено 28.08.19)

     Цікавим та пізнавальним був цей день для учнів пришкільного табору філії комунального опорного закладу освіти «Ставрівський НВК (ЗОШ І-ІІІ ступ.-ЗДО)» Антонівський НВК (ЗОШ I-III ступ. – ЗДО). В форматі професіографічних екскурсій діти познайомилися з професіями поліцейського та пожежника-рятувальника.

 В Окнянському відділенні поліції  діти мали можливість зсередини побачити роботу служби. Ознайомилися з роботою слідчо-оперативних груп, які за повідомленням чергового вирушають на місце скоєння злочину. Також учням розповіли про порядок реєстрації повідомлень та подачі заяв про правопорушення і події та подальше реагування працівників поліції.

   Побачили місце в якому утримають правопорушників, отримали інформацію про їхній приблизний режим та були ознайомлені з правами та обов’язками громадян під час перебування в слідчому ізоляторі тимчасового утримання. Хлопчики та дівчатка із зацікавленістю оглядали камери і, спостерігаючи за дитячими емоціями, можна було зрозуміти наскільки це було цікаво та пізнавально.

     На кінець екскурсії учням продемонстрували зброю, роз’яснили правила застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники поліції. Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони: кайданки, бронежилет, каску та навіть зброю для проведення спецоперацій.

Заряджені позитивними емоціями та жагою пізнання чогось нового  направилися в 27 Державну пожежно-рятувальну частину ГУ ДСНС України в Одеській області. Де дітей цікавило все: пожежні машини, форма пожежника, побут, розповідь пожежників. На подвір’ї пожежної частини школярів зустріли працівники пожежної частини. З цікавістю учні слухали розповідь пожежників про їх нелегку працю, швидкість виконання своїх завдань, вміння діяти грамотно, чітко, впевнено, надаючи допомогу потерпілим.
Школярі роздивлялися пожежні автомобілі та пожежно-рятувальне обладнання. Діти змогли побачити захисне спорядження пожежників, їх одяг. Учні мали можливість поміряти і одягнути на себе, відчути себе справжнім вогнеборцем. А яке здивування і захоплення викликало у школярів демонстрація практичного заняття пожежників: сирена, виїзд пожежної машини, гасіння умовної пожежі. (Дата оновлення 05.06.19)

"У світ професій-разом зі службою зайнятості"

    Цікавим та пізнавальним був цей день для учнів  пришкільного табору Комунального опорного закладу освіти «Новосамарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Окнянського району Одеської області». Сьогодні в форматі професіографічних екскурсій діти познайомилися з професіями електрика та пожежника-рятувальника.

    Свою подорож професіями розпочали з Окнянського РЕМу, де на початку екскурсії діти дізнались, що таке електрична енергія. Із великим задоволенням вони переглядали пізнавальні мультфільми про користь електричного струму в повсякденному житті та його небезпеку.

Також дізналися про внутрішнє устаткування трансформаторної підстанції, її складові. Діти уважно слухали про застосування особистих засобів захисту під час роботи, а також небезпеку, що загрожує людям при невиконанні правил роботи з електроустановками.

    Відпочивши в затишному куточку, школярі вирушили до 27 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області⛑????⛑

    Рятувальники ознайомили дітей з пожежними машинами, досить докладно розповіли про пристрої та знаряддя, які використовуються під час тушіння пожежі та визволення людей, які за певних обставин не можуть вибратись самостійно. Із вуст пожежників учні почули цікаві розповіді про свою роботу.

Під час екскурсії діти мали змогу власноруч потримати все рятувальне знаряддя, посидіти в пожежній машині та відчути себе трішечки «рятівником».

    Такі заходи мають позитивне значення в профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю, адже знайомлять дітей з професіями безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності, їх значенням для суспільства та розвитку країни.  (Оновлено 30.05.19)

 

Громадські роботи для безробітних — користь для громади

    Одним із перспективних напрямків зайнятості громадян є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку. Громадські роботи були і залишаються економічно вигідними для всіх сторін, які задіяні в цьому процесі. Це реальна підтримка шукачів роботи, а також конкретна допомога об’єднаній територіальній громаді та сільським радам у наведенні ладу на їх територіях.

     Днями між відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ  та Окнянською селищною радою ОТГ було укладено договір для організації громадських робіт на території Малаївського старостинського округу. Для участі в таких роботах було направлено вісім осіб, які   виконували роботи з благоустрою території старостинського округу. (Дата оновлення 20.05.2019)

 

 

,

 

На “Планеті “Profi” - хто профі?

 

    На завершення тижня профорієнтації “Планета “Profi“ в відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ на День відкритих дверей центру зайнятості завітали учні 8-А та 9-Б класу Окнянської ЗОШ. Спочатку заступник директора — начальник відділу Кушнір Галина Анатоліївна провела присутнім екскурсію центром зайнятості, ознайомила із завданнями  та  послугами, які надають фахівці служби різним категоріям населення з питань зайнятості, з різноманітною, корисною інформацією, що знаходиться у просторових зонах  центру зайнятості та ін.

   По закінченню  відбулося інтелектуально-розважальне турнір-шоу на знання професій «Хто профі?» на кшталт телепрограми «Хто зверху?». Почесними суддями турніру стали: практичний психолог Шамота Світлана Іванівна,  вчитель світової літератури Біла Наталя Василівна та начальник відділу Кушнір Галина Анатоліївна.

    Для проведення заходу було створено дві команди — команда хлопців   і команда дівчат, які протягом всього турніру змагалися, хто з них профі, хто більше знає про професії та є більш професійнішим.

               Так, було проведено 5 конкурсів для команд та конкурс для вболівальників. Дуже цікаво було спостерігати, як команди запекло та з ентузіазмом виборюють звання «ПРОФІ». Серед конкурсів були - конкурс «Збери літери», «Бліц-опитування», «Вгадай професію», «Хто я?», «Обмін ролями».

               Протягом всього шоу діти змогли показати не лише знання різних професій та всього, що з ними  пов'язано, а й творчо і креативно себе проявити, адже усі конкурси були для них абсолютною несподіванкою, необхідна була блискавична реакція, кмітливість та винахідливість.

               Звання “ПРОФІ” виборола команда дівчат. Не зважаючи на результати гри всі учасники та вболівальники отримали подарунки.

               Профорієнтаційна робота служби зайнятості спрямована на всебічну допомогу учням у виборі майбутньої професії. Дуже важливо, щоб професія була обрана правильно, із врахуванням індивідуальних можливостей та здібностей, а також перспективою подальшого працевлаштування. Але також дуже важливо розвивати в учнів впевненість у собі, творчий та креативний підхід до всього, що вони роблять, постійний розвиток та позитивне мислення. Лише за таких умов вони зможуть у майбутньому стати справжніми професіоналами своєї справи.  І служба зайнятості, проводячи різноманітну профорієнтаційну роботу, сприяє цьому. (Дата оновлення 25.04.19)

 

 

Чарівна країна професій.

    Сьогодні в рамках  тижня профорієнтації «Планета «Profi»»  учні 8-го та-9-го класу Чорнянської спеціалької школи — інтернат прийняли участь в інтерактивному заході  “Чарівна країна професій”. Поділившись на команди “Вовки” - 8-й клас та “Випускники” - 9-й клас, учні в інтелектуально-ігровій формі мандрували Країною професій. Виконуючи різноманітні завдання, що були на кожній станції,  діти мали можливість перевірити та розширити свої знання про світ професій.

   Школярі показала гарний результат, чудову командну роботу. За результатами заходу перемогла команда “Випускники”.

      По закінченню заходу всі учасники квесту отримали заохочувальні подарунки. (Дата оновлення 24.04.19)

 

Робітничі професії — перспектива завтрашнього дня.

Сьогодні в рамках проведення тижня профорієнтації «Планета»Profi» в Окнянському  відділенні ДПТНЗ «Захарівського професійного ліцею» відбувся День відкритих дверей під гаслом “Твоя професія — твоє майбутнє”, учні 9 - 11-х класів Федосіївського НВК, Малаївської ЗОШ, Довжанської ЗОШ та Окнянської ЗОШ  які стоять на порозі дорослого життя, першим кроком у яке є вибір професії, яка буде не лише задовольняти матеріальні потреби, а й приносити задоволення.

 Також на заході були присутні представники підприємств району де після закінчення навчання можливо працевлаштуватися: Андрій Ляцький — начальник Окнянського РЕМ, Курбет Наталя — начальник виробництва швейної фабрики.

Учні відвідали кабінети, лабораторії, майстерні та актовий зал, ознайомилися із навчально-матеріальною базою з цікавістю приймали участь у майстер-класах: дівчатка з виготовлення буфів в майстерні кравців, а хлопці з монтування електропроводки.

Логічним завершенням цього заходу стала позапланова екскурсія на швейну фабрику “ТОВ ТІМДРЕСС ДЕБЕТЕКС” де школярі мали можливість поспостерігати за всіма процесами виготовлення одягу.

(Дата оновлення 23.04.19)

 

   В рамках проведення тижня профорієнтації “Планета “Profi” для учнів 9-х класів Окнянської ЗОШ 18 та 19 квітня були проведені професіографічні екскурсії на шейній фабриці ТОВ “ТІМДРЕСС ДЕБЕТЕКС”. Провела екскурсію начальник виробництва Курбет Наталя Миколаївна, яка ознайомила дітей з усіма процесами виготовлення одягу.

     З цікавістю випускники спостерігали за роботою представників таких професій, як інженер-технолог, закрійник, швачка, контролер якості, прасувальник, укладальник — пакувальник, маркувальник.

      43 учні мали змогу розширити свої знання про професії та дізнатися багато цікавого в сфері виробництва. (Дата оновлення 22.04.19)

 

09.04.2019 о 10:00 в приміщенні Відділу сприяння зайнятості Подільського міськрайонного центру зайнятості смт. Окни за участю роботодавців району буде проведений загальнообласний захід «Ярмарок вакансій «Твій день для змін»».

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в заході за адресою:
Відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни (Будинок праці), вул. Європейська,11-А (Оновлено 20.03.19)

Успішна жінка, яка вона?

 

В рамках тижня профорієнтації за темою Бізнес-майданчик-”Одеський фОртель” для учнів 9 -11 класів Окнянської та Чорнянської ЗОШ була організована та проведена зустріч з Сорочан Галиною Олександрівною. В минулому, це   випускниця Окнянської ЗОШ, яка з дитинства мріяла стати лікарем і вона ним стала. Маючи 12 річний досвід роботи лікарем-терапевтом вона змінила кваліфікацю і з 2012 року є висококваліфікованим гастроенерологом. Працювала в державній згодом в приватній клініці. А зараз лікує своїх пацієнтів у власному кабінеті. Самостійно проводить функціональну діагностику, УЗД, має досвід роботи провізора. Окрім того, що вона лікує тіло вона ще й лікує душі. Активно займається благодійністю, є засновником жіночого клубу Women’s World, в інтернет мережі (фейсбук) веде рубрику “Галактика здоров`я з Галиною Сорочан”. Вона  не зупиняється на досягнутому: багато подорожує країнами світу, знайомиться з цікавими людьми, обмінюється досвідом і постійно популяризує здоровий спосіб життя та любов до свого організму. 

Розповівши про досягнення своєї мрії в цікавій презентаційній формі з проведенням релаксуючих вправ ми впевнені, що вона вдихнула в учнів впевненість в тому, що мрії збуваються. (Оновлено 07.03.19)

На передодні міжнародного свята жінок в рамках тижня профорієнтації за темою Бізнес-майданчик-”Одеський фОртель” пройшов сьогоднішній майстер - клас для учнів 9-11 класів Антонівського НВК в ході якого діти мали можливість познайомитися з роботою керівника гуртка креативного рукоділля Окнянського районного будинку дитячої та юнацької творчості  Світлани Вікторівни Сербін. Старшокласники, прислухаючись до порад керівника, власноруч зробили чудові паперові троянди, які будуть гарним та безцінним подарунком для матусь на свято. На останок учні зазначили, що краще один раз зробити ніж десять разів побачити. (Оновлено 07.03.19)

 

 

 

Презентація професії — швачка.

В рамках тижня профорієнтації «Одеський фОртель» 04 березня для учнів 9-11 класів Чорнянської ЗОШ   була проведена презентація професії швачка. На заході були присутні Самбурська Любов Анатоліївна — майстер виробничого навчання ДНЗ “Захарівський професійний ліцей”, яка розповіла про історію професії, ознайомила з навчальним процесом. Про роботу “з середини”, про переваги та недоліки учням розповіла  технолог швейного підприємства ТОВ “ТІМДРЕСС ДЕБЕТЕКС” Курбет Наталя Миколаївна.  В заході прийняли участь 42 учні. (Оновлено 05.03.19)

 

 

 

Приєднуйся до поліції!

 

15 лютого в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ відбулася презентація роботодавця — Окнянське відділення поліції Подільського ВП. Старший інспектор кадрового забезпечення Подільського ВП ГУНП — майор поліції Запорожець Ірина Олексіївна розповіла про службу в поліції. Ознайомила присутніх з вимогами до кандидатів на службу в поліцію, проінформувала про обмеження, пов`язані зі службою.

  Служба в поліції - це висока заробітна плата, повне соціальне забезпечення згідно діючого законодавства, професійна підготовка за міжнародними стандартами та перспектива кар`єрного росту — наголосила Ірина Олексіївна.

  Більш детальну інформацію щодо відкритих вакансій та умов проходження конкурсу можна отримати на сайті nabir.np.gov.ua.

Презентацію відвідали 24 шукачів роботи, які отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання. (Оновлено 18.02.19)

Відділом сприяння зайнятості смт. Окни Подільського МРЦЗ надаються послуги з тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці в Державі Ізраїль згідно двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:
1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
2. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
3. лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
4. штукатур (штукатурні роботи).

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:
1. володіння професійними навиками зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
2. є громадянином України;
3. вік 25-50 років (на дату подачі заяви до БЦЗ);
4. ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
5. не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
6. не має судимості;
7. має бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Термін дії договору: мінімальний термін дії договору 1 рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі.
Норма робочого часу: місячна норма робочого часу - 182 години; понаднормова праця - мінімум 29 годин в місяць.
Заробітна плата: мінімальна заробітна плата – 5 200 ізраїльських шекелів (от 1450 доларів) за 182 годин місячної норми робочого часу.

Українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі. (Оновлено 13.02.19)

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

   Для популяризації проходження військової служби за контрактом для безробітних відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ сьогодні проведено семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі представників Окнянського районного територіального цетру комплектування та соціальної підтримки.
    Розпочала захід провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Валентина Шевельова, яка розповіла про стан ринку праці в районі, ознайомила з послугами, які надає служба зайнятості. «На сьогодні служба в Збройних Силах України за контрактом може вирішити питання працевлаштування безробітних з достойним рівнем оплати праці», - зазначила вона в своїй промові.

    Тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Петрович Василь Володимирович  докладно розповів шукачам роботи про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України. Ознайомив з основними вимогами до посад та пільгами і гарантіями для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом.

     Захід відвідали 20 осіб, кожен бажаючий мав можливість особисто поспілкуватися з представником військового комісаріату та детально ознайомитися з умовами контракту, розмірами грошового забезпечення і отримати відповіді на всі запитання. (Оновлено 05.02.2019)

 

 

У відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся інформаційний семінар з орієнтації на громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру для безробітних за участю начальника відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Альони Петрівни Гушкан.

     Фахівець з питань зайнятості Валентина Миколаївна Шевельова ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості та з актуальними вакансіями на території району. Також розповіла про організацію громадських робіт та  про  можливість тимчасового працевлаштування безробітних. Наголосила, що участь незайнятого населення у таких роботах підвищує мотивацію до праці та підтримує матеріально.

     Альона Петрівна розповіла про правове регулювання виконання громадських та інші робіт тимчасового характеру,  порядок укладення договору про організацію громадських робіт та його особливості про права та обов’язки працівників, які виконують громадські та інші роботи тимчасового характеру. (Оновлено 30.01.19)

 

 

 

 

Презентація роботодавця

Одним з основних завдань служби зайнятості є тісна співпраця з роботодавцями. Щоб допомогти підприємствам швидко та якісно укомплектувати вільні робочі місця відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ проводяться різні заходи.

22 січня відбулася Презентація роботодавця ТОВ «ТІМДРЕСС ДЕБЕТЕКС». Це швейна фабрика, яка займається виробництвом робочого одягу.  

Під час заходу  керівник фабрики - Задорожнюк Світлана Олександрівна розповіла про потребу в швачках. Ознайомила присутніх  про умови праці, вимоги до працівників, рівень заробітної плати.

Презентацію відвідали 11 шукачів роботи, які не тільки отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання, а й під час екскурсії на виробництві мали змогу  ознайомитися з усіма процесами виготовлення спецодягу. Очікуємо, що вони залишать лави безробітних та будуть працевлаштовані. (Оновлено 22.01.19)

Професія - адвокат

    Вибір професії — це важливо. Адже це твоя майбутня робота, щоденна праця. І якою вона буде, залежить від того, правильно ти обереш свою стежину чи ні.

Найкращим та ефективнішим шляхом у виборі професії є наочний приклад, безпосереднє спілкування з носієм професії, тобто пізнання її, так би мовити, “з середини”.

     19 грудня  в форматі “Панорама професійних свят” фахівець з профорієнтації Шевельова Валентина відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни провела презентацію професії — адвокат для учнів 10-го класу Окнянської ЗОШ за участю практикуючого адвоката Забуранної Анастасії Олександрівни.

     Спочатку учням розповіли про історію світової та української адвокатури, становлення її як професії. Потім  Анастасія Забуранна розповіла  про специфіку професії адвокат, плюси та мінуси професії, поділилась власним досвідом адвокатської практики.

      Шевельова Валентина ознайомила учнів із послугами, які надає служба зайнятості, та станом ринку праці району. Розповіла про можливість дистанційного тестування на базі он-лайн Платформи з профорієнтації та розвитку кар`єри і запросила на індивідуальну консультацію до центру зайнятості.

               Сподіваємось, що ця зустріч надихне когось із учнів стати адвокатом та надавати професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам у реалізації та захисті їхніх прав та інтересів. (Оновлено 20.12.18)

День працівника державної виконавчої служби

17 грудня 2018 року, відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни  до Дня працівника виконавчої служби, для  учнів 9-х класів Окнянської ЗОШ проведено захід “Презентація професії” за участю заступника начальника Подільського МВДВСГТУЮ в Одеській області — Дорогова Олексія Борисовича та провідного спеціаліста — Скарвінко Тамари Володимирівни.

   Олексій Борисович розповів про Державну виконавчу службу, чим вона займається, які завдання виконує. Також ознайомив з обов`язками державного виконавця, проінформував про переваги та недоліки даної професії.

   Фахівець з профорієнтації Шевельова Валентина ознайомила учнів із послугами, які надає служба зайнятості, та станом ринку праці району. Розповіла про можливість дистанційного тестування на базі он-лайн Платформи з профорієнтації та розвитку кар`єри і запросила на індивідуальну консультацію до центру зайнятості.

Учні були задоволені зустріччю, взяли для себе багато корисного, переконалися, що обираючи професію, необхідно обов’язково врахувати свої нахили, здібності, особисті та суспільні інтереси.  

 (Дата оновлення 17.12.18)

Презентація професії

 

14 грудня 2018 року, відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни  до Дня працівників суду України, для  випускників Окнянської ЗОШ проведено захід “Презентація професії” за участю заступника керівника апарату Красноокнянського районного суду — Чаповської Ольги Олександрівни та помічника судді — Кострик Інни Вікторівни.


    Учнямів розповіли про судову систему країни, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх школярів, про основні принципи роботи суддів загальної юрисдикції, ознайомили із роботою суддів та працівників апарату.

 

На завершення спеціаліст з профорієнтації Шевельова Валентина Миколаївна ознайомила старшокласників з можливостями Платформи профорієнтації та розвитку кар`єри Державної служби зайнятості і запросила на індивідуальну консультацію до центру зайнятості.

 Захід пройшов у вигляді запитання – відповідь. Як результат - учні поглибили свою обізнаність в світі професій, отримали можливість розширити свій кругозір щодо майбутнього професійного визначення. (Оновлено 14.12.18)

 

Резюме — це візитна картка шукача роботи.

    Підготовка резюме являється одним з найважливіших кроків в процесі пошуку роботи. Це візитна картка особи, і від того, наскільки грамотно воно буде складене, багато в чому залежать шанси на отримання бажаної посади.

     05 грудня 2018 року в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни пройшов черговий семінар з техніки пошуку роботи «Підготовка резюме».Фахівець з професійної орієнтації Валентина Шевельова ознайомила  учасників семінару з основними вимогами написання резюме, його видами та структурою.  Презентувала  нестандартний вид самопрезентації — відеорезюме, Розповіла про можливості такого резюме, правила створення та переваги роботи з резюме в форматі відео. Проінформувала про можливість створення відеорезюме з допомогою  фахівців з питань зайнятості. Ознайомила безробітних з переліком сайтів де можна розмістити своє  резюме.

     Семінар пройшов цікаво та змістовно, адже присутні отримали корисну та доступну інформацію, відповіді на запитання, що їх цікавили та були забезпечені роздатковими матеріалами. (Оновлено 06.12.18)

 

 

Рівні права — рівні можливості.

30 листопада у відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся семінар “Рівні права — рівні можливості” за участю осіб з інвалідністю приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

На семінар були запрошені соціальні партнери Мойсеєва Тетяна Григорівна — завідувач Окнянського сектору обслуговування громадян Подільського об’єднаного управління ПФУ, Гушкан Альона Петрівна — начальник відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Паламарчук Марина Олегівна — секретар судового засідання Красноокнянського районного суду.

З вступним словом до присутніх звернулася Галина Анатоліївна Кушнір — заступник директора-начальник відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ, яка звернула увагу на проблеми  людей з обмеженими фізичними можливостями та  громадян, що мають додаткові гарантії при працевлаштуванні.   Ознайомила присутніх із спектром соціальних послуг, які надає  служба зайнятості.

Тетяна Григорівна  надала роз'яснення щодо змін у пенсійному законодавстві, зосередила увагу на умовах і порядку призначення пенсії. Також проінформувала про необхідність завчасного звернення до управління ПФУ з метою надання правової оцінки документів, необхідних для призначення пенсії, оскільки при зверненні громадян за призначенням пенсії часто виникають розбіжності та помилки в документах, для вирішення та виправлення яких необхідний певний час. Розповіла про роботу веб-порталу ПФУ, за допомогою якого кожен може ознайомитись з інформацією своєї облікової картки про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески.

Альона Петрівна надала інформацію про можливість отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової інформації; юридичні консультації; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних); представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

 Марина Олегівна проінформувала присутніх про Закон України “Про судовий збір”. Розповіла про осіб, які звільняються від сплати судового збору у зв`язку з їхнім особливим статусом, про категорії справ, у яких всі позивачі звільнені від сплати судового збору, про звільнення від сплати судового збору певним особам у конкретних категоріях справ.

Учасники заходу отримали буклети, листівки з різноманітною інформацією та відповіді на всі свої запитання.

Інвалідність — це не вирок. Інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають навіть здорових людей своїми професійними та творчими здобутками. А завдання держави та суспільства - створювати сприятливі умови для розвитку та реалізації таких людей у житті. (Оновлено 30.11.18)

 Сьогодні для багатьох українських жінок кар’єра набуває важливого значення, адже, це – можливість самореалізації, особистого зростання, можливість займатися улюбленою справою.

      Для жінок, які перебувають на обліку в Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни, 27 листопада 2018 року проведений семінар «Жінка на ринку праці», метою якого обговорити позицію жінки на сучасному ринку праці, отримати допомогу у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи. Провідний фахівець з питань зайнятості Валентина Шевельова розповіла про  роль жінки в суспільстві, про ринок праці і пошук роботи, про помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи.

     Присутні активно приймали участь в обговоренні питань, які розглядались та одержали відповіді. Сподіваємось, що це допоможе безробітним жінкам знайти себе на ринку праці, успішно працевлаштуватись. (Оновлено 27.11.18)

 

 

 Свідомий вибір професії

     Сьогодні дев’ятикласників Ставрівського НВК фахівець з профорієнтації Валентина Шевельова ознайомила зі світом професій, їх особливостями, станом ринку праці. Кожна професія висуває певні вимоги до людини. Одні – вимагають фізичної сили й спритності, інші – інтелектуальних здібностей і акуратності, ще інші – комунікабельності та стриманості.

     Для визначення схильності до того чи іншого виду діяльності учні пройшли тестування на професійну спрямованість. Визначали тип мислення, напрямок своїх здібностей (що вдається якнайкраще), пройшли психогеометричний тест (автор С.Дилінгер), тест Айзенка та Юнг. На завершення за допомогою диференційно-діагностичного опитувальника Є. Клімова старшокласники дізналися до якого типу професій вони більш схильні. Школярі охоче відповідали на запитання, що дало можливість, враховуючи фактори особистості, визначити їх професійні можливості.

Фахівець центру зайнятості презентувала також платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія; консультаційна мережа» на офіційному інтернет-порталі Державної служби зайнятості з можливістю проходження учнями он-лайн тестування.

Щоб правильно обрати професію потрібно прислухатись до своїх побажань, врахувати результати тестуваня, взяти до уваги поради батьків та вчителів. Поряд з батьками та вчителями, допомогти юнакам і дівчатам розібратися у різноманітті професій та зробити правильний свідомий вибір допоможуть фахівці служби зайнятості. (Дата оновлення 26.11.18)

 

30.11.2018 о 10:00 в приміщенні Відділу сприяння зайнятості Подільського міськрайонного центру зайнятості смт. Окни  до Міжнародного дня інвалідів відбудиться інформаційний семінар для осіб з інвалідністю. В роботі семінару візьмут участь соціальні партнери — начальник відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівник Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в заході за адресою:
Відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни (Будинок праці), вул. Європейська,11-А (Оновлено 20.11.18)

 

Сьогодні, для учнів 7-8 класів  Ткаченківського НВК фахівець з питань зайнятості Відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ Шевельова Валентина провела  профінформаційний урок “Мій світ професій”.

В цікавій ігровій формі пройшов урок. Учні розширили уявлення про світ професій,  ознайомились із професіями, їх поділом на типи за предметом праці: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Художній образ», Людина-Техніка», «Людина-Знакова система», їх застосуванням та перспективами, розгадували різноманітні ребуси, тестові завдання та виконували цікаві вправи.

Також учнів ознайомили з послугами, які надає служба зайнятості, про можливість проходження тестування з професійного самовизначення на базі онл-лайн платформи “Моя професія — консультаційна мережа”, як безпосередньо  у службі зайнятості, так і самостійно - на веб-сайті Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/).

         Учні з цікавістю слухали та приймали активну участь в уроці, на завершення якого отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.    (Оновлено 19.11.18)

 

 

16 листопада відзначають День працівників радіо, телебачення і зв`язку України, в форматі «Панорама професійних свят» до учнів 11 класу Маяківської ЗОШ за ініціативою Відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни завітала кореспондент районної газети “Окнянський вісник” Шокодей Оксана Станіславівна.

Разом з фахівцем з профорієнтації Шевельовою Валентиною Миколаївною був проведений профінформаційний урок де Оксана Станіславівна, розповіла учням про роботу журналіста, про те якими навичками та уміннями потрібно  володіти, про переваги та недоліки. Діти мали можливість спостерігати над технічним процесом створення наступного номера.

Діти отримали багато корисної та цікавої інформації. (Оновлено 16.11.18)

Тест на профорієнтацію—перший крок до успішної кар'єри!

 

     Вибір професії—важливий етап у житті будь-якої людини. Від правильного вибору майбутньої професії залежить все подальше життя. І першим кроком у цій справі є тестування. Так, 16 листопада 2018 року з допомогою фахівця з профорієнтації Відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни Шевельової Валентини Миколаївни групову профконсультацію із застосуванням психологічного тестування пройшли  учні 11 класу Маяківської ЗОШ.  Для визначення професійної спрямованості старшокласники тестувалися за методикою Є. Клімова. Учнів  проінформували  щодо вибору професії, у тому числі з використанням психодіагностичного тестування за методикою «Магеллано Університет», про профорієнтаційну платформу “Моя професія — консультаційна мережа”.

Сподіваємося, що поради та інформація фахівця служби зайнятості допоможе школярам зорієнтуватися у складному та різноманітному світі професій. (Оновлено 16.11.18)

Ефективне ведення сільського господарства. 

Напередодні дня працівника сільського господарства  у Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни  відбувся семінар «Ефективне ведення сільського господарства».
Присутні ознайомились із тенденціями ринку праці району та області, перспективами розвитку сільськогосподарського підприємництва в районі, можливостями відкриття власного бізнесу за сприяння державної служби зайнятості.
Під час спілкування обговорювались питання стану ринку праці та можливостей працевлаштування, перспективні напрямки підприємницької діяльності.
Учасники семінару активно дискутували щодо шляхів підвищення ефективності дрібного сільськогосподарського виробництва та можливостей підвищення прибутку від такого виду діяльності.
Також фахівець з питань зайнятості Шевельова Валентина надала загальну інформацію про   можливості служби зайнятості щодо сприяння у започаткування власної справи (навчання основам підприємництва, бізнес-планування, одноразова виплата допомоги по  безробіттю для організації підприємницької діяльності). (Оновлено 14.11.18) 

 

Гендерна рівність

 

12 листопада 2018 року в Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни за участю начальника відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Альони Петрівни Гушкан був проведений семінар з гендерних питань. Метою заходу було — позбавитись гендерних стереотипів масової свідомості, які є найбільшим бар'єром у встановленні рівноправних позицій жінок і чоловіків.

Альона Петрівна ознайомила учасників семінару із Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», а також з іншими спеціальними законодавчими актами, які регулюють трудові відносини і містять відповідні правові норми, які мають забезпечувати рівність трудових прав жінок і чоловіків.  

На завершення семінару слухачі відзначили актуальність тематики семінару, який пройшов у формі дискусії. (Оновлено 12.11.18)

Одним з найважливіших моментів під час пошуку роботи є знання джерел вакансій та вміння правильно їх використовувати.

Так, задля мотивації безробітних до активного пошуку роботи  06 листопад  у Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни фахівець з зайнятості Валентина Шевельова  провела семінар з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії».

Учасників семінару ознайомили з загальною ситуацією, яка склалася на ринку праці районну. Спільно обговорили особливості працевлаштування в сучасних умовах, вивчили основні джерела інформації про вакансії, з’ясували їх переваги та недоліки. Присутнім надали інформацію щодо особливостей опрацювання вакансій, що пропонують служба зайнятості, ЗМІ, кадрові агентства, родичі та знайомі, друзі, роботодавці, інтернет-ресурси.

 Семінар пройшов у конструктивному діалозі та доброзичливій атмосфері. (Оновлено 06.11.18)

 

 

Вибір майбутньої професії.

Немає поганих професій. Всі професії хороші! І перш ніж обрати свою, людина повинна знати, чого вона хоче. Щоб знайти “свою” професію в житті потрібно визначити: якого напрямку твої здібності; що вдається найкраще;  професійну спрямованість; інтереси. Для допомоги учням зорієнтуватися у величезному світі професій та не помилитися у своєму виборі Відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни проводить групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування.

05 листопада 2018 року за допомогою провідного фахівця з питань зайнятості Шевельової Валентини Миколаївни свої здібності та професійну спрямованість визначали учні 9 класу Чорнянської ЗОШ. Діти мали змогу пройти декілька психологічних тестів, а саме: за методикою Є. Клімова на визначення професійної спрямованості, інтересів, нахилів учнів на основі аналізу різних за характером видів діяльності та за методикою Айзенка на визначення вродженої стійкої властивості людської психіки, що визначає реакцію людини на інших людей та події, що з нею відбуваються. 

Загалом захід пройшов для учінів цікаво та пізнавально. (Оновлено 05.11.18)

 

Жінка на ринку праці

З метою формування позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування, а також підвищення рівня внутрішньої мотивації до досягнення власних життєвих цілей, 31.10.2018 року Відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт.Окни проведений профконсультаційний семінар «Жінка на ринку праці», для жінок, які перебувають на обліку у центрі зайнятості.

               Фахівець з питань зайнятості Валентина Шевельова ознайомила жінок із ситуацією місцевого ринку праці, з переліком професій, за якими проводиться підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації. Під час семінару жінки активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, вчилися знаходити баланс між сім’єю та кар’єрою. Присутні обмінювалися думками щодо набуття впевненості у власних силах, підвищення рівня самооцінки, знаходження оптимальної моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних із пошуком роботи.

Гість заходу та соціальний партнер центру зайнятості - начальник відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - Гушкан Альона, ознайомила присутніх з нормативно-правовими актами, які регулюють працю жінок, основні прояви дискримінації жінок у професійній сфері та шляхи їх врегулювання.  

 Захід пройшов в формі «питання – відповідь» завдяки чому жінки отримали багато корисної для себе інформації. (Оновлено 31.10.18)

 

Військова служба за контрактом - як один із варіантів зайнятості

 

Військова служба за контрактом – це один з варіантів зайнятості особи. Сьогодні, як ніколи, це питання є досить актуальним. Завдання служби зайнятості полягає, перш за все, в тому, щоб зробити безробітних більш поінформованими стосовно відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом, служби у військовому резерві, а також допомогти  визначитися з тим, чи готові вони до служби в Збройних Силах України.

З нагоди відзначення Дня захисника України Відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ спільно з Окнянським районним військовим комісаріатом провів  семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України.

Під час семінару представник військового комісаріату – начальник відділу офіцерів запасу та кадрів майор Петрович Василь Володимирович презентував професії, які затребувані в Збройних силах України, а також поінформував про умови прийняття на військову службу за контрактом та процедуру відбору громадян, грошове забезпечення військовослужбовців, пільги та гарантії для учасників антитерористичної операції тощо.

Наприкінці заходу усі бажаючі мали можливість отримати індивідуальні консультації представника військового комісаріату щодо питань, які їх цікавили. (Оновлено 12.10.18)

 

 

В рамках проведення Марафону ярмарків вакансій сьогодні в Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ (смт.Окни) був організований  та проведений міні-ярмарок вакансій.  Захід відбувся за участі директора комунального закладу «Центр культури та дозвілля Окнянської районної ради» Доби Анастасії Вікторівни та начальника відділу кадрів комунального закладу охорони здоров`я «Окнянський районний центр ПМСД» Ратушняк Альони Миколаївни.

Розпочала міні-ярмарок вакансій заступник начальника відділу сприяння зайнятості Мельниченко Людмила Петрівна, яка презентувала роботодавців та ознайомила учасників заходу із ситуацією на ринку праці в районі, нагадала про комплекс послуг, що надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям. Зазначила, що сьогоднішня зустріч надає безробітним можливість вирішити питання своєї зайнятості та покращити матеріальне становище, а роботодавцю – оперативно знайти працівників, які відповідатимуть заявленим кваліфікаційним вимогам та швидко приступлять до виконання своїх посадових обов'язків.

Представники роботодавців розповіли про потребу в кваліфікованих працівниках, ознайомили з умовами праці.

Під час заходу виникало чимало запитань. Але на кожну фразу, яка закінчувалася знаком питання, безробітні отримували чіткі та змістовні відповіді.

Після закінчення міні-ярмарку була проведена індивідуальна співбесіда із кожним безробітним, який зацікавився роботою.

Зустрічі у такому форматі мають подвійну користь: можна укомплектувати вакансії та вкотре розповісти про підприємства і їх продукцію. (Оновлено 19.10.18)

 

 

Цей величезний та цікавий світ професії

 

                  На завершення Декади профорієнтації «Живи та працюй в Україні» та з метою підвищення профорієнтаційних послуг, фахівець відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни завітала до учнів 7-8 класів філії комунального опорного закладу освіти «Ткаченківський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти) Окнянського району Одеської області» Гулянського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа I-IІІ ступенів).

               Діти разом з фахівцем з питань зайнятості Вергун Наталею Олександрівною поринули у захопливу подорож у світ професій. Під час профорієнтаційної гри учні брали участь у конкурсах: “Жартівлива вікторина”, “Алфавіт професій”, “Відгадай професію”, “Чий інструмент”. Розгадували кросворди, ребуси.  Ознайомились з класифікатором професій за Е.Клімова та їх поділом на типи за предметом праці, їх застосуванням та перспективами. Визначили наскільки вони орієнтуються у світі професій та вміють застосовувати свої знання на практиці.

               По завершенню заходу фахівець побажала дітям вибрати свій шлях у величезному дорослому світі, а саме віддати перевагу тій професії, яка найбільше буде відповідати їхнім здібностям, покликанню, знанням, потенціалу. (оновлено 11.10.18)

Унікальність професії юрист

 

      В рамках передостаннього дня Декади профорієнтації “Живи та працюй в Україні”, яка стартувала 01 жовтня 2018 року,  відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ (смт. Окни) спільно з Красноокнянським районним судом  була організована професіографічна екскурсія для учнів 9-А класу Комунального опорного закладу освіти «Окнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Окнянського району Одеської області».

     Випускників зустріла керівник апарату суду Каньовська Діна Іванівна, яка була рада вітати їх в стінах суду та розповіла учням історичну довідку про суд.

     Продовжилася екскурсія коридорами місцевого суду за участю секретаря судового засідання Паламарчук Марини Олегівни, яка ознайомила школярів із роботою суддів та працівників апарату. Розповіла про основні принципи роботи суддів загальної юрисдикції.

      Учні мали змогу побачити архів суду у якому зберігаються вироки суду ще за 1945 рік. Діти дізналися і про організацію документообігу: їм розповіли про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду і порядок роботи з ними.

     Потім у залі судових засідань школярі зустрілись з головою суду Чеботаренко Оксаною Леонідівною. Вона розповіла учням про судову систему країни, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх. Зупинилась на судовій реформі, яка проходить у нашій державі.
     Випускникам продемонстрували судові атрибути: мантію з нагрудним знаком, в яких суддя править правосуддя; молоток.

     У суді майже всі працівники юристи і ми маємо сподівання, що серед сьогоднішніх екскурсантів були учні, які зацікавились цією професією і, в майбутньому, поповнять лави судової системи України.

     Наприкінці заходу випускники висловили подяку за приємну атмосферу та сподівання на наступні зустрічі. (Дата оновлення 10.10.18)

Робочі будні тривають...

 

          Щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні одного фаху недостатньо. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, знову повірити в себе, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

       Відділом сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ (смт. Окни) проводиться постійна робота з безробітними по наданню профорієнтаційних послуг, а саме надання професійних консультацій із застосуванням та без застосування психодіагностичного тестування, проводяться різноманітні тематичні групові та масові семінари для різних категорій громадян.

  Так, сьогодні за допомогою автоматизованого робочого місця (АРМ) «Профконсультант» пройшла тестування безробітна, яка бажає змінити професію. Профорієнтаційний діагностичний комплекс дозволяє визначити здібності, нахили людини до певної професійної діяльності, прогнозувати успішність її майбутнього працевлаштування з урахуванням потреб ринку праці.
   Чітке уявлення про себе та свої можливості дасть Вам змогу уникнути багатьох помилок, що можуть статися під час вибору напрямку трудової діяльності, конкретної професії та плануванні майбутньої кар’єри. (Оновлено 05.10.18)

 

 

Семінари з техніки пошуку роботи – ефективні кроки для успішного працевлаштування!

 

     З метою ознайомлення із загальноприйнятими правилами ділового спілкування, надання знань, які забезпечать ефективну підготовку до співбесіди з роботодавцем, формування у кожного шукача роботи конкретних навичок щодо правильної поведінки під час співбесіди з роботодавцем 03 жовтня 2018 року у відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ (смт. Окни) було проведено семінар з безробітними на тему: «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем».

   Фахівець з питань зайнятості Наталя Олександрівна Вергун ознайомила учасників з головними правилами поведінки під час співбесіди, головними прийомами самореклами, розглянули найпоширеніший набір фраз, що часто використовуються в співбесіді та можливі варіанти відповідей на поставленні запитання. Також надала інформацію про сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу, який став використовуватись зовсім недавно, але його популярність зростає. Це Skype – співбесіда з роботодавцем, яку можна пройти безпосередньо у центрі зайнятості.

     На завершення слухачі ділились враженнями, обговорювали головні правила співбесіди, висловлювали свої думки та ділились досвідом. (Оновленно 03.10.2018)

 

Конкурс знатоків професій

 

                  В рамках проведення Декади профорієнтації «Живи та працюй в Україні» та з метою підвищення профорієнтаційних послуг, відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни розпочав роботу з учнями .

               Так, 1 жовтня 2018 року фахівцем з питань зайнятості Вергун Наталею Олександрівною був проведений конкурс “Знавців професій” для учнів 10 і 11 класів Комунального опорного закладу освіти «Ткаченківський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-заклад дошкільної освіти) Окнянського району Одеської області». Мета заходу — розширення знань підлітків про світ професій та допомога у професійному самовизначенні. 

               Під час заходу, в ігровій формі, яка для дітей є найбільш ефективним методом пізнання та засвоєння інформації, учні зробили аналіз професій із позиції історизму, ознайомились з класифікатором професій за Е.Клімова та їх поділом на типи за предметом праці: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Художній образ», Людина-Техніка», «Людина-Знакова система», їх застосуванням та перспективами. Визначили наскільки вони орієнтуються у світі професій та вміють застосовувати свої знання на практиці.

               Діти приймали участь у різних конкурсах та виконували цікаві вправи, а наостанок, переглянули анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування та отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.

               Діти — наше майбутнє і майбутнє нашої держави тому їм необхідно зараз приділяти найбільшу увагу у всьому і, зокрема, у професійній самовизначеності, що є і буде пріоритетним напрямком роботи служби зайнятості. (Оновлено 02.10.2018)

 

Легальна зайнятість.

 

У Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся семінар для безробітних на тему: «Легальна зайнятість» за участю начальника відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Альони Петрівни Гушкан.

Під час проведення семінару фахівець з питань зайнятості Валентина Шевельова  наголосила, що працювати легально набагато вигідніше, ніж бути в «тіні», адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і особа зможе претендувати на соціальний пакет, гарантований державою.

Альона Петрівна розповіла про  основні напрямки діяльності Бюро, детально зупинилася на питаннях щодо надання правової інформації, юридичних консультацій, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Семінар відбувся у формі діалогу, де учасники отримали багато корисної інформації (Оновлено 26.09.18)

 

Для реальної оцінки своїх можливостей, визначення професійної придатності і вірного обрання майбутнього фаху, у Відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ було проведено індивідуальне тестування за методикою Є.Клімова . Уважно ознайомившись з результатами, діти пообіцяли передати батькам рекомендації фахівця центру зайнятості. (Оновлено 19.09.18)

 

З метою обізнаності учнів про світ професій фахівець з питань зайнятості Відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ Валентина Шевельова провела профорієнтаційний (урок) семінар з учнями 7-8 класів Антонівської філії комунального опорного закладу освіти «Ставрівський НВК (ЗОШ І-ІІІ ступ.-ЗДО)».

Завдяки інтерактивному заходу «Мій світ професій», який пройшов  у ігровій формі з конкурсами,  відгадуванням загадок, розв’язуванням кросвордів та груповим змаганням у командах «АК-47» та «Тітан-філіал»  діти поринули у захоплюючий світ професій.

В ході змагань діти продемонстрували свої інтелектуальні здібності, швидкість, креативність мислення та роботу в команді. Будемо сподіватися, що школярі оберуть собі гідні професії.  Адже від того, яку професію обирає сьогоднішній школяр залежить і його власне майбутнє, і майбутнє всієї країни. (Оновлено 10.09.18)

 

 


Світ професій – мій успіх і вибір!

 

     Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини.

     З метою формування загальної обізнаності учнів про світ професій  5 вересня 2018 року Відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ, провів профорієнтаційний (урок) семінар для учнів 7 класу в комунальному опорному закладі освіти “Ставрівський НВК (ЗОШ І-ІІІ ступенів-заклад дошкільної освіти)”.

     Під час заходу, в ігровій формі, яка для дітей є найбільш ефективним методом пізнання та засвоєння інформації, фахівець Валентина Шевельова ознайомила учнів із професіями, їх поділом на типи за предметом праці: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Художній образ», Людина-Техніка», «Людина-Знакова система», їх застосуванням та перспективами. Діти розгадували різноманітні ребуси, тестові завдання та цікаві вправи, а наостанок, отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості. (Оновлено 06.09.18)

 

 

 

     Одне з основних завдань професійної орієнтації – підготовка молодої людини до виваженого та поміркованого професійного вибору.

     Сьогодні, 3 вересня 2018 року у відділі сприяння зайнятості Подільського міськрайонного центру зайнятості в рамках Дня відритих дверей відбулася цікава подорож у світ професій для учнів 4-Б класу Комунального опорного закладу освіти «Окнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».

     У програмі заходу було не лише ознайомлення школярів із різноманітним світом професій, класифікацією професій за групами по методиці професора Клімова: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Техніка», Людина-Знакова система», «Людина-Художній образ», а й пізнавальні і розважальні ігри, які виконували учні, поділившись на команди.

      Зустріч пройшла в доброзичливій, цікавій та веселій атмосфері. По закінченню заходу школярі отримали заохочувальні подарунки, і, сподіваємось, гарний настрій. (Оновлено 03.09.18)

 

 

           Осінь в Україні починається зі свята Першого дзвоника – стартує новий навчальний рік.

За доброю традицією, ми відвідали Антонівську філію Ставрівського навчально-виховного комплексу аби особисто привітати всіх учнів, вчителів, батьків зі святом мудрості, доброти та людяності – Днем знань.

У своєму зверненні до школярів Галина Анатоліївна Кушнір  побажала всім успіхів у навчанні, терпіння, впевненості. Нехай навчання вдається легко і все буде до неможливості цікаво і пізнавально, а також здійснення задумів та мрій.  Старшокласникам побажала визначитися щодо свого майбутнього шляху, обрати професію до душі та, аби допомогти їм у виборі, вручила розроблений центром зайнятості «путівник самостійного тестування».

Свято було дещо незвичним, адже,  кожен першокласник самостійно надав свій перший у житті дзвінок. Дітки отримали від нас і привітання і заохочувальні подарунки. (Оновлено 03.09.18)

 

 

З візитом до Окнянського відділення професійно-технічного навчального закладу "Захарівський професійний ліцей"

      З метою сприяння зайнятості безробітним громадянам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, зокрема молоді, яка не має освіти та не має   змоги здобути її за межами району, Окнянським районним центром зайнятості спільно з Окнянським відділенням професійно-технічного навчального закладу "Захарівський професійний ліцей" 29 серпня 2018 року відбулась презентація навчального закладу та презентація професії — кравець.

     Викладач ліцею Наталя Олегівна Плохотнюк поінформувала безробітних про перелік професій, які можна здобути в ліцеї. Присутні отримали загальні відомості про професію «кравець», дізнались, які вимоги ставить ця  професія, ознайомилися з умовами вступу до навчального закладу, а також умовами навчання, яке проводиться з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з навчальними програмами, що відповідають усім вимогам роботодавців, перспективами подальшого працевлаштування.

     Позитивна атмосфера заходу, зацікавленість присутніх до всього, що відбувалося, дає привід сподіватися на те, що безробітні зрозуміли: професійна освіта - цікаво, престижно і перспективно. (Оновлено 29.08.18)

Про ризики нелегальної міграції

З метою підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міг

       Відтік робочої сили за кордон, на жаль, невтішні реалії нашого сьогодення. Все більша кількість людей вирішує спробувати працевлаштування за кордоном, при цьому не розуміючи всіх негативних результатів такого вибору в майбутньому. З метою інформування клієнтів Служби зайнятості щодо ризиків працевлаштування за кордоном та формування у них реального образу «заробітчанства», Окнянським районним центром зайнятості спільно з представником громадської організації Громадський рух “Віра. Надія. Любов.” проведено інформаційний семінар на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

    Старший соціальний працівник громадської організації Громадський рух “Віра. Надія. Любов.” Таїсія Миколаївна Скрипнік ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном та перелік організацій куди можна звернутись у такому випадку.

    Під час жвавої дискусії та обговорення присутні з’ясували для себе, що робота за кордоном – це тимчасове вирішення проблеми, котра нікуди не зникає, а довготривала та стабільна робота в своїй державі - це важливий обов’язок кожного з нас.

    По завершенню семінару директор центру зайнятості Галина Анатоліївна наголосила, що працюючи нелегально, працівник не зможе належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника буде набагато меншою, ніж заробітна плата працівника працюючого легально. Тому обов’язок служби зайнятості застерегти та попередити шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном. (Оновлено 17.08.18)

 

 

Співбесіда — крок до працевлаштування

 

     Важливим етапом у процесі пошуку роботи є співбесіда з роботодавцем, адже уміння показати себе, справити гарне враження, презентувати свої особистісні та професійні якості – запорука вдалого працевлаштування та майбутнього успіху. З цією метою в Окнянському районному центрі зайнятості було проведено профконсультаційний груповий захід: «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем» за участю керівника СФГ “Резнічук” Юрія Володимировича Резнічука.

      Юрій Володимирович повідомив про потребу в кадрах, а саме на посаду бухгалтер. Він мав змогу особисто поспілкуватися з потенційними кандидатами на зайняття вакантної посади з числа шукачів роботи та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Також розповів про умови відбору кандидатів на посаду, умови праці та функціональні обов’язки працівника.

         По закінченню семінару відвідувачі залишили свої резюме (оновлено 16.08.18)

Профорієнтаційна робота триває

 

                  Професійне самовизначення учнів є частиною життєвого самовизначення, оскільки входить в соціальну групу вибору професії і способу життя. І чим раніше це відбудеться, тим краще, адже у процесі професійного самовизначення особистості у ранній юності відбувається зародження ефективності діяльності, вивчення та оволодіння тими навчальними дисциплінами, які необхідні для того чи іншого фаху, що надасть змогу правильно обрати професію та забезпечить успішність професійної діяльності у майбутньому. Помічниками у професійному визначенні учнів є батьки, вчителі і, звичайно, фахівці служби зайнятості.

               Так, в період літніх канікул у школярів, Окнянський районний центр зайнятості не полишає роботу з учнями. Сьогодні для отримання профорієнтаційних послуг до центру зайнятості звернувся учень 10-го класу опорного закладу Окнянська загальноосвітня школа I-III ступенів — Євген Яковлев.

               Фахівець центру зайнятості Наталя Олександрівна надала професійну консультацію із застосуванням психодіагностичного тестування, ознайомила з формулою вибору професії, різними професіями тощо. За допомогою  диференційно-діагностичного опитувальника професійної спрямованості Є. Клімова, Євген зміг визначити свій тип професії і, тим самим знайти місце перетину власних «хочу» та «можу», а також свої професійні схильності. Також було запропоновано пройти один з кращих у світі тестів на визначення професії «Магеллано університет».

                На останок фахівці побажали знайтии свою професійну дорогу правильно, врахувавши не тільки свої бажання, здібності, а й потреби сучасного ринку праці. Тільки в такому випадку робота приноситиме не тільки матеріальне та моральне задоволення, а й користь суспільству. (Оновлено 16.08.2018)

 

 

Бути обізнаним — значить бути захищеним!

 

       Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

   З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, щоб підвищити обізнаність населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, а також, щоб звернути увагу на цю глобальну проблему й заохотити людей протидіяти цьому злочину, 30 липня 2018 року Окнянський районний центр зайнятості разом з представником Окнянського бюро надання правової допомоги Подільського МЦНБПП Одеської області Таратунським Сергієм Сергійовичем провели захід з питань запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці.

    Фахівець центру зайнятості ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Увага безробітних зверталася на ризики нелегальної тіньової зайнятості, види шахрайства при працевлаштуванні.

     Сергій Сергійович надав присутнім інформацію про діяльність міжнародних організацій, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми, консульських установ України за кордоном. Також на заході було зазначено, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну допомогу, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види послуг в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги.

   Учасники заходу дізналися про нову для себе інформацію та зробили висновки щодо нелегального працевлаштування в Україні та за її межами, отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим. (Оновлено 30.07.2018)

 

Про результати роботи Окнянського районного центру зайнятості у І півріччі 2018 року.

Характерною ознакою сільського ринку праці залишається обмежена кількість вакансій для працевлаштування жителів району та низька якість цих вакансій. Кількість вакансій у базі даних районного центру зайнятості на 1 січня 2018 року становила 6 одиниць (навантаження на одне вільне робоче місце становило більше 86 осіб). Звичайно з приходом весняно польових робіт та завдяки спільній роботі центру зайнятості з роботодавцями різних форм власності, органами місцевого самоврядування, вдалося дещо стабілізувати ситуацію на ринку праці, підвищити мотивацію незайнятого населення до пошуку роботи.

Протягом І півріччя 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 1080 шукачів роботи, з яких 769 мали статус безробітного, що на 23,6 % менше ніж у минулому році - 1006 осіб. Значне зниження кількості  зареєстрованих безробітних не говорить про те, що ситуація на ринку праці району покращилася, а навпаки - у нас спостерігається значна міграція кваліфікованих працівників з метою пошуку роботи до м. Одеса та за кордон. 97 роботодавців району заявили про наявність у них 483 вакансій, а це на 58 вакансій менше ніж у минулому році, і як результат роботу за сприянням центру зайнятості знайшли 477 осіб а це на 27 осіб менше ніж у минулому році. Працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску лише 3 безробітних громадян, коли у І півріччі минулого року було створено 8 нових робочих місць.

Сума виплаченої допомоги по безробіттю склала 3335981,30 грн. Середній розмір допомоги по безробіттю у червні місяці 2018 року становив 1583,1 грн., а це майже найнижчий в області, що свідчить про низький заробіток громадян (мінімальна допомога по безробіттю без урахування страхового стажу становить 544,00 грн., а максимальний розмір – 7364,00 грн.)

Надання послуг цільовим групам безробітних громадян:

-                                  перебувало 8 учасників АТО, з яких: 1 навчався, 1 брав участь

у тимчасових роботах та 2 працевлаштовані;

-                                  перебувало 37 осіб з інвалідністю, з яких: 4 осіб проходили

навчання, 8 осіб брали участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 11 - працевлаштовані;

-                                  із 223 соціально вразливих верств населення, які мали статус

безробітного  95 осіб було працевлаштовано, 64 навчалися, 22 осіб брали участь в громадських роботах та 64  - у роботах тимчасового характеру;

із числа вимушених переселенців перебувала 1 особа.

-                                  надання послуг молоді віком до 35 років: мали статус

 безробітного 223 особи, 86 з яких було працевлаштовано, 69 навчались, 23 брали участь в громадських роботах та 47 осіб були залучені до тимчасових робіт.

Протягом   зазначеного  періоду  243 чол. навчались, перенавчалися та підвищували кваліфікацію  за  направленням   центру  зайнятості. Навчання для безробітних організовується на замовлення роботодавців, або для самозайнятості з урахуванням побажань безробітних та вимог ринку праці. Допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримала одна особа в сумі 23,7 тис.грн. Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру – 293 особи, всі вони мали статус безробітного. Громадяни залучалися до тимчасової зайнятості в сільськогосподарському виробництві (197 чол.),  а також для участі в громадських роботах в державному управлінні та наданні соціальної допомоги (96 чол.).  Всього для організації громадських робіт витрачено коштів у сумі 89,88 тис. грн.

Окнянським РЦЗ здійснюється професійна орієнтація осіб, які звернулись до центру зайнятості, шляхом професійного інформування, професійного консультування і проведення професійного відбору з метою надання допомоги у виборі або зміни професії, виду діяльності, в результаті  2205 осіб отримали 4878 послуг з професійної орієнтації. Проводяться інформаційні семінари, ярмарки вакансій, презентації роботодавців та виїзні заходи тощо. Спільно з відділом освіти, культури та молодіжної політики ми  працюємо в напрямку професійної орієнтації учнівської молоді, допомагаємо зорієнтуватись в майбутньому виборі професії. В центрі зайнятості є можливість пройти особливі види он лайн тестування, які підкажуть дітям до якого виду діяльності у них є здібності, на які потрібно звернути увагу. Протягом півріччя ми провели інформаційну роботу з 965 учнями, з яких 11 пройшли тестування в центрі зайнятості.

Робота центру зайнятості направлена на забезпечення якісного підбору персоналу за замовленням роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри. Основною проблемою сучасного ринку праці  району залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці та трудова міграція населення.

(Дата оновлення 17.07.18)

Нова професія — нові можливості

 

        Одним із найголовніших чинників успіху в житті є правильний вибір професії, вибір тієї справи, яка б допомогла людині віднайти себе на ринку праці і бути успішною.  Вибір професії можна порівняти з рішенням складної творчої задачі, задачі з багатьма невідомими, коли вимагається врахувати багато факторів – це власні бажання, здібності, нахили, інтереси та стан ринку праці. На допомогу шукачам роботи у правильному виборі професії 11 липня 2018 року в Окнянському районному центрі зайнятості було проведено профорієнтаційний семінар: «Оволодій новою професією». До заходу були залучені безробітні громадяни які не мають професії або тривалий час знаходяться без роботи.

        «Ринок праці вимагає від робітника не тільки професіоналізму, але й уміння орієнтуватись у різних сферах діяльності та швидко адаптуватися до умов, які часто змінюються. За умови, якщо людина втратила роботу, а її професія не затребувана на ринку праці, служба зайнятості пропонує оволодіти новою професією», - зазначила Наталя Олександрівна  фахівець відділу надання соціальних послуг. Учасники семінару були ознайомлені з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, актуальними професіями на ринку праці, за якими здійснюється професійне навчання у навчальних закладах, умовами проходження професійного навчання та оволодіння новою професією за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особливу увагу присутніх було звернено на проходження навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗУ» та інших центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, а також ознайомлено з орієнтовним план-графіком на навчання протягом липня-серпня 2018 року.

          У підсумку фахівець наголосила на тому, що саме робітничі професії в більшій мірі затребувані на ринку праці. Кваліфікований робітник, маючи високий розряд, бажання та стимул до праці, не залишиться на довгий час без роботи. (Оновлено 11.07.18)

 

Для тих, кому за 45 років

 

      Проблема віку в трудових відносинах – останнім часом найактуальніша. Часто роботодавці обмежують коло потенційних кандидатів молодими спеціалістами. Люди старшого покоління, які мають досвід, знання і, головне, бажання працювати, виявляються заручниками свого віку. Проблема кадрового віку – це реакція суспільства і бізнесу на темпи розвитку людства, що дедалі пришвидшується. Новий час вимагає від нас і нових навиків – володіння комп’ютером, компетентності в сучасних технологіях, знання іноземних мов, уміння працювати на межі можливостей, ризикувати, конкурувати… І дуже часто люди після 45 бувають не готові до таких темпів роботи.

     Щоб покращити конкурентоспроможність на ринку праці такої категорії населення, Окнянським районним центром зайнятості, 09 липня 2018 року, проведений профінформаційний семінар для осіб старше 45 років.  На початку семінару фахівець з профорієнтації Наталя Вергун розповіла про особливості працевлаштування осіб даної категорії, познайомила присутніх з активними заходами служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню.

   «Щодо особливостей пошуку роботи та працевлаштування людей віком «45+», існує думка, що у такому віці роботу шукати марно — не візьмуть, не дивлячись на досвід і освіту. Однак, сьогодні ситуація на ринку праці змінюється, підприємства потребують професіоналів, а найцінніше, що є у людей середнього віку – це досвід роботи, те, що потрібно роботодавцям в першу чергу. Головне – грамотно шукати роботу, бути впевненим в своїх силах і професійних навичках і не забувати підтримувати свій імідж. Вік стає бар’єром на шляху отримання роботи тільки тоді, коли сам претендент сприймає його як перешкоду. Але його можна розглядати і як додатковий професійний ресурс», - зазначила фахівець.

    Також було акцентовано увагу присутніх на змінах в пенсійному законодавстві, зокрема щодо підвищення пенсійного віку, збільшення загального трудового стажу для оформлення пенсії, обмеження розміру максимальної пенсії, можливості виходу на пенсію за вислугою років.

Учасники семінару отримали обґрунтовані відповіді на всі запитання. (Дата оновлення 09.07.2018)

 

 

 

 

 

Жінка на ринку праці

 

 Понад половину людства на цій планеті становлять жінки, але вони складають лише 40% робочої сили. І з цих 40% жінки більше, ніж чоловіки, працюють у неформальному секторі економіки, де менший рівень захисту та нижчі заробітки. Високий показник жіночого безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю дружин та матерів у неповному робочому дні, але й значною мірою впливу стереотипів за якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш ціннісна робоча сила».

        Тому, 06 липня 2018 року для жінок, які перебувають на обліку в Окнянському районному центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці». Метою заходу було сформувати позитивне і свідоме ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування.              
Під час семінару жінки активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися своїм досвідом. Не залишили осторонь уваги і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок.                                           
      На заході фахівець центру зайнятості ознайомила учасниць з соціальними послугами, які можуть одержати жінки у центрі зайнятості, умовами працевлаштування та навчання, проходженням стажування, надала поради, які будуть корисними для тих жінок, хто має на меті працевлаштуватися за кордоном. Учасники семінару дізналися про ситуацію на ринку праці району, розглянули помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи, вивчили типи кар’єрного зростання. Також отримали поради, як стати успішною жінкою.                                                           
  Присутніх поінформували про законодавство України, діяльність громадських організацій, що захищають права жінок. На заході учасниці навчилися вірити у свої сили та бути впевненими у собі, щоб обов’язково досягти успіху! (Оновлено 06.07.2018 року).

 

 

Орієнтація на військову службу.

 

 В рамках співпраці Окнянського районного центру зайнятості з Окнянським районним військовим комісаріатом та з  метою підтримки мобілізації та патріотичних настроїв населення 12 червня було проведено «Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України» для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Заступник військового комісара Окнянського райвійськкомату - Стреля Юрій Ілліч та Кікавський Станіслав Володимирович - проінформували присутніх про продовження набору громадян на військову службу за контрактом. Ознайомили учасників семінару  з переліком військових частин, що потребують військовослужбовців, та посад, які потребують комплектації, зазначивши, що найбільш затребуваними посадами на сьогоднішній день є: водії автотранспортних засобів. Кожен бажаючий  мав можливість особисто поспілкуватися та задати питання  представникам військового комісаріату щодо умов контракту, розміру грошового забезпечення, тощо, та отримати відповіді на всі запитання.

 Присутні отримали вичерпну інформацію щодо можливості проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України, про заходи щодо підготовки військових резервістів тощо. 

Стати контрактником в Збройних Силах України — нелегкий, відповідальний вибір. Але він може змінити життя шукачів роботи. (Оновлено 13.06.2018)

 

           Професійне навчання – шлях до працевлаштування.

 

       Професійне навчання безробітних під конкретне замовлення роботодавців  залишається одним з пріоритетних напрямків роботи Окнянського центру зайнятості.   Допомогти знайти безробітному робоче місце завжди було основною метою спеціалістів служби. Але, коли вдається не тільки працевлаштувати людину, а ще й навчити, поновити її знання, навички,  задоволеними залишаються усі – і безробітні, і особливо роботодавець.

    Так, 10 травня 2018 року в приміщенні Окнянського  центру зайнятості відбулась презентація роботодовця  за участю керівника ТОВ “Тімдресс Дебетекс”  Задорожнюк Світлани Олександрівни  з метою презентації можливості індивідуального навчання на виробництві та з подальшим працевлаштуванням, зокрема запровадження дуальної форми навчання. Клієнти центру зайнятості мали можливість детально ознайомитись з умовами праці на підприємстві, про обов’язки працівників, можливості навчання на виробництві, рівень заробітної плати, та про весь пакет соціальних умов та гарантій котрі отримують працівники підприємства.

       Претендентам на вакантні посади, яких зацікавили пропозиції роботодавця, запросили на співбесіду, з метою подальшого працевлаштування та можливість пройти навчання безпосередньо на робочому місці.

(дата оновлення 14.05.18)

 

 

 

 

Світ професій — мій вибір, мій успіх!

      Проблема професійного самовизначення школярів та профільного навчан- ня у школі наразі надзвичайно актуальна. Молодший шкільний вік найбільш сприятливий для формування у дитини необхідних для включення у працю дорослих якостей, для вироблення початкових трудових умінь та навичок. Саме у цей віковий період дуже важливо створити різноманітну палітру вражень про величезний і захоплюючий світ професій, яка стане необхідною та важливою умовою для подальшого розвитку їх професійної самосвідомості і полегшить вибір у майбутньому.

     І тому, Окнянський районний центр зайнятості не припиняє роботу з загальноосвітніми навчальними закладами.

         02 травня 2018 року фахівець центру зайнятості разом з учнями 8-9 класів Федосіївського навчально-виховного комплексу вирушили у захопливу подорож у світ професій. Метою подорожі було сформувати ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі у житті людини й суспільства, розвити інтерес до професійної діяльності дорослих, навчити орієнтуватися у світі традиційних і нових професій.

       Під час  профорієнтаційної гри учні мали змогу розширити уявлення про світ професій, ознайомитись з особливостями груп професій за поділом Є. Клімова та вимогами кожної з них до фахівця, сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей. Діти розгадували різноманітні ребуси, тестові завдання та цікаві вправи, а наостанок, отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.

     Отже, під час подорожі діти дізналися чимало нового про широкий світ професій. І ким би вони не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло, з радістю й задоволенням.

          (Дата оновлення 04.05.18)

  Орієнтуємо на військову службу за контрактом.

         03 травня 2018 року в Окнянському районному центрі зайнятості за участю представника відділу прикордоної частини «Ткаченкове» відбувся захід з орієнтації на військову службу за контрактом. Заступник начальника відділу прикордонної  служби «Ткаченкове» з персоналу старший лейтенант Луковський Іван Антонович проінформував учасників заходу про умови проходження військової служби, державні гарантії військовослужбовцям, грошове, речове та матеріальне забезпечення, ознайомив із затребуваними посадами. Найбільш затребуваними посадами є: фельдшер, молодший інспектор прикордонної служби І категорії, інспектор прикордонної служби ІІ категорії - кулеметник.

            Зацікавлені особи отримали фахові відповіді на запитання та обговорили можливість проходження медичного огляду та співбесіди для прийняття на військову службу за контрактом у Збройних Силах України. Важливим аргументом було те, що Держава пропонує та гарантує військовослужбовцю стабільне грошове забезпечення від 7400 грн.

   Військова служба за контрактом допоможе вирішити проблему працевлаштування та відстояти право українського народу на свободу та незалежність, гідність і справедливість та європейські цінності.

 (Дата оновлення 04.05.18)

Поринули у світ професії столяр.

Дуже цікавою та пізнавальною стала професіографічна екскурсія до ФОП Бєлоус О.С. для учнів 8-Б класу ОЗ Окнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку організував районний центр зайнятості в рамках проведення декади профорієнтації 26 квітня 2018 року.

Ознайомлення учнів з роботою столяра, звичайно, відбулося безпосередньо в столярному цеху. За пахучим запахом свіжеобробленої деревини учні  не помічали деревної пилюки, а навпаки, були допитливими, розширювали та узагальнювали свої знання про деревообробне виробництво, верстати та вироби, які виготовляються в столярному цеху, а також власноруч спробували використання столярного інструменту: рубанку, викрутки електричної, лобзика тощо.

Сподіваємось, що ця екскурсія  розширила кругозір знань учнів про робітничі професії, а можливо й надихне когось стати в майбутньому столярем. (дата оновлення 27.04.18)

До поліції — на екскурсію.

 

    В рамках проведення Декади профорієнтації, а також при великій на сьогодні актуальності проходження служби в поліції,  Окнянським районним центром зайнятості було проведено професіографічну екскурсію для 19 учнів 10 класу Опорного закладу Окнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів до Окнянського відділення поліції ГУНП в Одеській області, де у дітей була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось в найскладніших ситуаціях.

  Капітан поліції Окнянського ВП ГУНП в Одеській області Темрієнко Володимир Миколайович розповів підліткам про професію поліцейського.

           Екскурсія розпочалась з чергової частини. У черговій частині діти побачили монітори з відеонагляду у селищі. Ознайомилися з роботою слідчо-оперативних груп, які за повідомленням чергового вирушають на місце скоєння злочину. Також дітям розповіли про порядок реєстрації повідомлень та заяв про правопорушення і події та подальше реагування працівників поліції. Далі підлітки мали змогу побачити кімнату для затриманих та ізолятор тимчасового утримання.                                                                                                

           На кінець екскурсії учням продемонстрували спеціальні засоби та вогнепальну зброю. З цікавістю діти роздивлялися зброю, амуніцію та спецзасоби, які допомагають полісменам в їхній службі.

           Підлітки були в захваті і приємно враженні гостинністю правоохоронців. По завершенню захоплюючої екскурсії вони подякували за змістовну та дуже цікаву зустріч. Проведення подібних екскурсій – надзвичайно позитивна та корисна практика, яку плануємо продовжувати і надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.

 (Дата оновлення 25.04.18)

 

Мій світ професій

 

                  В рамках проведення Декади профорієнтації «Профорієнтаційний майстер-клас» та з метою підвищення профорієнтаційних послуг , Окнянський районний центр зайнятості продовжує роботу з учнями .

               Так, 23.04.2018 року фахівцем з питань зайнятості Наталею Олександрівною була проведена Профорієнтаційна гра “Мій світ професій” для учнів 7-8 класів Римарівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад).  Метою заходу було сформувати загальну обізнаність учнів про світ професій. 

               Під час заходу, в ігровій формі, яка для дітей є найбільш ефективним методом пізнання та засвоєння інформації, учні ознайомились із професіями, їх поділом на типи за предметом праці: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Художній образ», Людина-Техніка», «Людина-Знакова система», їх застосуванням та перспективами. Визначили наскільки вони орієнтуються у світі професій та вміють застосовувати свої знання на практиці. Діти розгадували різноманітні ребуси, тестові завдання та цікаві вправи, а наостанок, отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.

               Діти — це наше майбутнє і майбутнє нашої держави. Тому, їм необхідно зараз приділяти найбільшу увагу у всьому і, зокрема, у професійній самовизначеності, що є і буде пріоритетним напрямком роботи служби зайнятості.  (Дата оновлення 23.04.2018)

 

 

Співпраця з Окнянським бюро правової допомоги.

 

                              З метою запобігання випадків правової незахищеності громадян діють центри надання безоплатної правової допомоги, виступаючи платформою для покращення рівного доступу до правосуддя населенню, а особливо вразливим категоріям.  Тому, в рамках співпраці між Окнянським центром зайнятості та Подільським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги 20 квітня 2018 року в центрі  зайнятості відбувся профконсультаційний захід для осіб з особливими потребами. Даний семінар пройшов за участю начальника відділу Окнянського бюро правової допомоги Подільського МЦ НБВПД  Альони Гушкан.

               Фахівець центру зайнятості Наталя Вергун детально ознайомила присутніх зі станом ринку праці, перспективами зайнятості осіб з особливими потребами та додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає служба зайнятості.

               Альона Гушкан розповіла про роботу Окнянського бюро правової допомоги,  презентувала проект Міністерства юстиції України «Я маю право», розповіла про порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, інформувала щодо адреси місця знаходження Бюро, графік його роботи та контактні телефони. Крім того, було надано для ознайомлення інформаційні брошури: проекту«Я маю право!», «Безоплатна правова допомога в Україні», «Поновлення на роботі незаконно звільнених працівників», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати».

               Служба зайнятості, як безпосередній контактер з шукачами роботи, повинна не лише здійснювати безробітним громадянам підбір роботи, надавати матеріальну підтримку у вигляді допомоги по безробіттю та ін., але й бути тим “двигуном”  та “зарядом”, аби вселити в людину впевненість у собі, підвищити її мотивацію до пошуку роботи, не дати цим особам впасти у відчай і звикнути до свого становища. 

Дата оновлення 20.04.2018 року

Знайомство з професією пожежника

 

       В рамках проведення Декади профорієнтації «Профорієнтаційний майстер-клас», яка стартувала 18 квітня 2018 року та з метою підвищення профорієнтаційних послуг, спеціалістами Окнянського районного центру зайнятості 19 квітня була організована професіографічна екскурсія для учнів    7-А класу Опорного закладу Окнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів до 27 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області.

      Учні відвідали даний захід разом з класним керівником Білою Наталею Василівною, де мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. 

           Т.в.о. начальника Окнянського РС старший лейтенант служби цивільного захисту Слюсаренко Євген Євгенович розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей, звернув увагу учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, розповів як правильно діяти у разі пожежі. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу розглянути пожежно-технічне озброєння для гасіння пожеж та рятування людей. Рятувальники також розповідали  про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які задавали діти.

       Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість та героїчність професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.
     Дякуємо співробітникам пожежно-рятувальної частини №27 за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

Дата оновлення 20.04.2018 року

 

 

 

 

 

Громадські роботи.

 

               В рамках співпраці з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування з метою вирішення питань зайнятості жителів Окнянського району були організовані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру приурочених до відзначення травневих свят, та які мають суспільно корисну спрямованість для сільських рад.

              До проведення громадських робіт активно долучилися такі сільські ради, як: Антонівська, Гавиноська, Гулянська, Довжанська, Малаївська, Римарівська, Топалівська, Федосіївська та Чорнянська в яких прийняли участь 33 безробітних мешканців відповідних населених пунктів. Сільські голови за участю безробітних провели роботи з благоустрою територій населених пунктів, зон відпочинку, територій, прилеглих до пам’ятників культури, здійснили упорядкування меморіалів, братських могил, місць військових поховань та кладовищ.

              Робота в даному напрямку продовжує тривати, а саме: упорядковуються центральні клумби, здійснюється благоустрій шляхом озеленення та прибирання придорожніх смуг, біляться дерева, бордюри та інше. Усі безробітні громадяни радо приймають пропозицію тимчасової роботи, адже за відсутності постійних місць роботи, на деякий час є можливість легальної зайнятості з гарантованим заробітком.                 

             Користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

Дата оновлення (18.04.2018)

Школа майбутнього пенсіонера діє.

               26 березня 2018 року у Окнянському районному цетрі зайнятості відбувся другий урок спільної інформаційної платформи “Школа майбутнього пенсіонера”, участь  у якому прийняла представник Подільського об’єднаного управління ПФУ Одеської області – Антонюк Наталя Іванівна. Даний захід пройшов в рамках профконсультаційного семінару для осіб старше 45 років.

               В ході уроку Наталя Антонюк надала роз'яснення щодо змін у пенсійному законодавстві, зосередила увагу на умовах і порядку призначення пенсії, наголосила на тому що основним критерієм для призначення пенсії та її розміру є страховий стаж, який можна набути лише при легальній зайнятості. А також проінформувала про необхідність завчасного звернення до управління ПФУ з метою надання правової оцінки документів, необхідних для призначення пенсії, оскільки при зверненні громадян за призначенням пенсії часто виникають розбіжності та помилки в документах, для вирішення та виправлення яких необхідний певний час, який може бути довшим, ніж визначений законодавством для призначення пенсії (3 місяці), що позбавляє таких громадян на вчасне отримання пенсійних виплат. Також присутніх було поінформовано про послуги веб-порталу ПФУ, за допомогою якого кожен може ознайомитись з інформацією своєї облікової картки про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески.  Учасники заходу отримали змістовні відповіді на свої запитання.

               Отже, школа майбутнього пенсіонера у центрі зайнятості діє, що допомагає громадянам заздалегідь підготуватись до нового статусу, підготувати необхідні документи для призначення пенсії, вирішити проблемні питання.

 (Оновлено 27.03.2018)

 

 

 

Чим більше інформації, тим більше користі.

 

               21 березня 2018 року, спільно з відділом «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського МЦ НБВПД, фахівцями Окнянського районного центру зайнятості проведено семінар  із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, у якому прийняло участь 13 осіб, які звернулись до центру зайнятості з метою пошуку роботи.

               На семінарі висвітлено питання стану ринку праці, надано роз’яснення щодо чинного законодавства про зайнятість тощо. Фахівець центру зайнятості М.Паламарчук ознайомила учасників заходу з правовими аспектами перебування на обліку в центрі зайнятості, правами та обов'язками зареєстрованих безробітних, комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості.

               Начальник відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського МЦ НБВПД  А.Гушкан довела до відома присутніх перелік послуг, які надає бюро правової допомоги громадянам, окреслила основні проблеми, з якими звертаються особи та розповіла про шляхи їх вирішення. Також Альона Гушкан розповіла учасникам семінару про умови та підстави відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику, ознайомила із судовою практикою з цього питання тощо. 

               Служба зайнятості разом із своїми соціальними партнерами сприяють всебічному інформуванню своїх клієнтів щодо питань зайнятості, їхніх прав та обов'язків не лише як безробітних, а й як працівників. Адже, чим більшим об'ємом інформації володіє людина, тим більше для неї користі. (Оновлено 22.03.2018)

 

 

Правильно обрана професія — успішне майбутнє.

 

               Зараз перед випускниками шкіл гостро стоїть питання щодо вибору майбутньої професії. Як не помилитись? Адже, правильно обрана професія — це успішне майбутнє. Як завжди, кваліфіковану допомогу у цьому надає служба зайнятості.

               Сьогодні відбувся профорієнтаційний урок з учнями 9-го класу Ткаченківського навчально-виховного комплексу, у якому прийняло участь 11 учнів класу. Під час уроку учасники навчились, як правильно, з урахуванням своїх індивідуальних здібностей, вподобань та нахилів, обирати майбутню професію. Вивчили формулу обрання професії - «ХОЧУ», «МОЖУ», «ПОТРІБНО», обговорили її складові та проаналізували на конкретних прикладах її застосування.

               Ознайомившись із класифікацією професій за Є.Клімовим на типи:  Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Техніка», «Людина-Знакова система», «Людина-Художній образ»,  учні мали змогу на веб-сторінці Державної служби зайнятості пройти тести за допомогою диференційно-діагностичного опитувальника професійної спрямовановсті, та визначили до якого типу професій у них є здібності. Також діти відгадували загадки про старовинні професії, прийняли участь у грі “Хто я?”...

               Учні приймали активну участь у заході та наостанок отримали заохочувальні подарунки і буклети служби зайнятості. (Дата оновлення 15.03.18)


 

Довідка

про результати діяльності Окнянського районного центру зайнятості у 2017 році.

Характерною ознакою сільського ринку праці залишається обмежена кількість вакансій для працевлаштування жителів району та низька якість цих вакансій. Кількість вакансій у базі даних районного центру зайнятості на 1 січня 2018 року становила 6 одиниць (навантаження на одне вільне робоче місце становить більше 86 осіб), але завдяки спільній роботі центру зайнятості з роботодавцями різних форм власності, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, вдалося дещо стабілізувати ситуацію на ринку праці, підвищити мотивацію незайнятого населення до пошуку роботи.
Протягом січня - грудня 2017 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 2329 незайнятих громадян, які перебували на обліку в Окнянському районному центрі зайнятості, що на 4,82 % менше минулорічного показника (2447 осіб у відповідний період 2016 року). У 2017 році послугами районного центру зайнятості скористалось 1495 осіб, які мали статус безробітного а це на 56 осіб менше ніж у 2016 році. Також  нам дещо вдалося знизити чисельність безробітних зареєстрованих в центрі зайнятості станом на 01.01.2018 року в порівнянні з 01.01.2017 роком на 53 особи.

Сума виплаченої допомоги по безробіттю за 2017 рік склала 5343649,90 грн. Середній розмір допомоги по безробіттю у грудні місяці 2017 року становив 1310,3 грн. (найнижчий в області на протязі всього року), що свідчить про низький заробіток громадян.

За сприяння районного центру зайнятості у звітному періоді знайшли роботу 767 осіб, з них 528 безробітних. 12 безробітних працевлаштовано на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску, а саме: 3безробітних в пріоритетних видах економічної діяльності, 9 безробітних громадян які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні в тому числі 1 особу з числа внутрішньо переміщених осіб з повною компенсацією витрат заробітної плати.. Сума виплаченої компенсації склала – 80778,42 грн.; двоє безробітних громадян через відсутність підходящої роботи отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації власної справи у сумі 25,823 тис.грн. з коштів Фонду.

Навчання для безробітних організовується на замовлення роботодавців, або для самозайнятості з урахуванням побажань безробітних та вимог ринку праці. Упродовж 2017 року проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 286 безробітних за професіями, що користуються попитом на ринку праці, а саме: громадяни  опановували професії: кухаря, електрогазозварника, тракториста – машиніста, водія, слюсаря – ремонтника, адміністратора, оператора котельні, продавця продовольчих товарів, фельдшера-санітарного, слюсаря – сантехніка, перукаря, робітника з комплексного обслуговування будівель, лицювальника – плиточника, візажиста, манікюрника, проходили курси цільового призначення з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, курси з основ підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу тощо. 
В основному навчання здійснюється під конкретне замовлення роботодавців: ФОП Дідорчук І.В., СВК «Ставровський», СТОВ «Мрія», ФГ «Степ», ФОП Запорожець О.І., ФОП Твардієвич О.І., СВК «Хлібороб», ФГ «Максим», ТОВ «Маяк», ТОВ «Окнянський Колос», ТОВ «Окнянська Правда», СФГ «Самбурський», СФГ «Сімашкевич», ФОП Комягіна О.В. та інші.

Відповідно до розпорядження Окнянської районної державної адміністрації «Про організацію громадських робіт у 2017 році», у якому визначені види громадських робіт, що відповідають потребам кожної територіальної громади та задовольняють суспільні потреби району, також схвалено перелік підприємств на яких можливе проведення громадських робіт.  На 2017 рік було заплановано організацію громадських робіт в 11 установах а це лише сільські ради і то не всі, а саме: Антонівська, Гавиноська, Гулянська, Довжанська, Дубівська, Малаївська, Римарівська, Топалівська, Федосіївська, Цеханівська та Чорнянська.  Протягом 2017 року районним центром зайнятості було укладено з зазначеними сільськими радами 43 договори  про створення 114 робочих місць для організації та проведення оплачуваних громадських робіт і, як результат, 114 безробітних виконували такі  види робіт, як благоустрій, озеленення територій населених пунктів, впорядкування, кладовищ, зон відпочинку і придорожніх смуг, ремонт об’єктів соціальної сфери. Фінансування організації громадських робіт здійснювалось з 2-х джерел: за рахунок місцевих бюджетів  та коштів Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.  Для організації громадських робіт було витрачено 215,6 тис.грн., в тому числі: 84,6 тис.грн. – це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі по тексту Фонд) та 131,00 тис.грн. – кошти місцевих бюджетів. За рахунок коштів роботодавців районним центром зайнятості було направлено та працевлаштовано на тимчасові роботи 192 особи на сільськогосподарські підприємства району. Усього 306 осіб з числа безробітних приймали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Районний центр зайнятості продовжує сприяти у підборі підходящої роботи особам, які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню на підприємства, в установи, організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб за рахунок квоти у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників. Моніторинг показав, що у звітному році  всі підприємства виконали встановлену законодавством квоту (більш того перевиконали) У 2017 році - перебувало на обліку 409 осіб квотної категорії з яких 154 працевлаштовано (37,65%), 93 проходили профнавчання;

- перебувало на обліку осіб з інвалідністю – 46, з них працевлаштовано 13 осіб (28,26%), 10 навчалось та були працевлаштовані, в тому числі 1 особа зареєструвала підприємницьку діяльність. Однією з найгостріших проблем ринку праці сьогодення залишається працевлаштування осіб з інвалідністю. Допомогти їм подолати бар’єр невпевненості та знайти відповідне робоче місце – одне з головних завдань служби зайнятості. Для підвищення мотивації людей з інвалідністю до праці та зміни ставлення роботодавців до цієї категорії, районним центром зайнятості постійно проводяться заходи: семінари для окремих категорій громадян, в тому числі за участю інвалідів, семінари з техніки пошуку роботи та іншої тематики. ;

- перебувало на обліку 3 внутрішньо переміщені особи, з яких 1 працевлаштована з компенсацією витрат роботодавця на заробітну плату;

- перебувало 18 безробітних з числа учасників АТО, з яких 4 осіб було працевлаштовано, 3 осіб проходили профнавчання і згодом  були працевлаштовані, 1 залучався до тимчасом зайнятості;

- перебувало на обліку 493 особи з числа безробітної молоді, з яких 142 особи були працевлаштовані (28,8%).

Окнянським РЦЗ здійснюється професійна орієнтація осіб, які звернулись до центру зайнятості, шляхом професійного інформування, професійного консультування і проведення професійного відбору з метою надання допомоги у виборі або зміни професії, виду діяльності. Протягом 2017 року всім громадянам, а це 2706 осіб (з них 1437 осіб становили безробітні), які звернулися до центру зайнятості: і шукачі роботи, і зайняті громадяни які бажають змінити місце роботи, і пенсіонери, а також 844 учні шкіл, учасники АТО, вимушено переміщені особи отримали 9479 профорієнтаційних послуг, в тому числі профінформаційних 6171 послуга, профконсультаційних  3304 послуги та 4 послуги по професійному відбору.

Відповідно до укладеної угоди про співробітництво між РЦЗ та відділом освіти №03-17 від 11.01.17 та на виконання спільних наказів від 29.12.16 №193/260, від 24.03.2017 № 65/74 та від 22.09.2017 № 205/198 «Про затвердження орієнтовних графіків роботи з учнівською молоддю» центром зайнятості проведено: 6 профорієнтаційних (уроків) семінарів для учнівської молоді (91 учень); 1 презентація навчального закладу для 43 учнів 9-11 класів; 2 Дні відкритих дверей центру зайнятості  за участю 72 учнів; 2 професіографічні екскурсії для 55 учнів; 7 інтерактивних заходів для молоді (178 учнів); 1 День відкритих дверей навчального закладу (ПТУ) для 60 учнів; 2 акції «Випускник» (60 учнів); 17 профінформаційних групових заходів для молоді, у тому числі учнівської з залученням 293 учнів; 1 групову профконсультацію  для 22 учнів Окнянського відділення ДПТНЗ “Захарівський професійний ліцей” та 1 Ярмарок професій для 12 учнів.

Ще однією з передбачених Програмою зайнятості населення послуг є надання послуг з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи. Так Програмою передбачалось надати 270 відповідних консультацій, фактично 325 осіб отримали відповідні консультації. 15 осіб отримали індивідуальні консультації з провадження підприємницької діяльності, а також під час участі у відповідних групових заходах ( з метою залучення населення до самозайнятості районним центром зайнятості проведено 22 семінари на тему: «Як розпочати свій бізнес?»; «Від бізнес ідеї – до власної справи», «Зелений туризм»; «Ефективне ведення сільського господарства», в яких взяли участь 310 осіб. До проведення цих семінарів залучались соціальні партнери.

Протягом 2017 року всього видано 2869 довідок, в тому числі про отриманий дохід та перебування на обліку 1615 довідок та 1254 довідок, які підтверджують відсутність реєстрації. А також внесено 515 довідок відповідно до Постанови КМУ від 26.09.2001 № 1266 (зі змінами) для підтвердження громадянам страхового стажу (учасникам АТО, трактористам, операторам котельні та ін.).

Протягом 2017 року на особистому прийомі прийнято 21 особу, які порушували питання що стосуються працевлаштування, призначення виплат, а останнім часом порушують питання застосованих до них санкцій за несприяння своєму працевлаштуванню. Письмових звернень громадян не надходило, а також не було скарг на дії працівників центру зайнятості, проте, були звернення від мешканців району на гарячу лінію ДСЗ, які реєструються безпосередньо у Центральному апараті. У звітному періоді до Окнянського РЦЗ запити на інформацію не надходили.

Що стосується претензійно – позовної роботи та роботи з ДВС, то протягом  2017 року було пред’явлено 7 претензій на суму 11,34  тис. грн. (стягнення з безробітних 5 на суму 11,20, тис.грн, а з роботодавців 2 на 0,14 тис.грн.). Всі вони задоволені повністю.  Всього протягом  звітного періоду року було пред'явлено 1 цивільний позов про стягнення коштів з безробітного на суму 1,0 тис. грн. (повернув до прийняття судом рішення) та було пред'явлено 1 господарський позов про стягнення коштів з ПФУ 10,8 тис. грн.  Позов задоволено в повному обсязі. Матеріали до правоохоронних органів не передавалися. За звітний період до органів ДВС надіслано 1 виконавчий лист на загальну суму 0,8 тис. грн.. та знаходиться на виконанні про стягнення з безробітної – Бучинська В.С. на суму 9,1 тис.грн.).  Претензії пред’являються до роботодавців, або безробітних громадян, які наддали неправдиві відомості до центру зайнятості. З загальної чисельності зареєстрованих безробітних – 1495 осіб по 115 особам проводилось розслідування страхових випадків та виявлено 8 порушень, з яких 6 з вини громадян на суму 6542,96 грн. та 2 з вини роботодавців на суму 194,32 грн.

Протягом 2017 року  до центру зайнятості не надходила інформація про масове вивільнення працівників. Але й чисельності штатних працівників не збільшилося, так, станом на 01.12.2017 року середньооблікова кількість штатних працівників становила 2456 осіб, кількість застрахованих осіб, за яких сплачується єдиний внесок 2618 осіб, що становить 13,1% від кількості постійного населення.

Робота центру зайнятості направлена на забезпечення якісного підбору персоналу за замовленням роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри. Основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці. (Оновлено 26.02.2018)

 

Професійне самовизначення учнів.

 

                  Професійне самовизначення учнів є частиною життєвого самовизначення, оскільки входить в соціальну групу вибору професії і способу життя. І чим раніше це відбудеться, тим краще, адже у процесі професійного самовизначення особистості у ранній юності відбувається зародження ефективності діяльності, вивчення та оволодіння тими навчальними дисциплінами, які необхідні для того чи іншого фаху, що надасть змогу правильно обрати професію та забезпечить успішність професійної діяльності у майбутньому. Помічниками у професійному визначенні учнів є батьки, вчителі і, звичайно, фахівці служби зайнятості.

               Так, два дні поспіль — 20 та 21 лютого 2018 року,  Окнянський районний центр зайнятості для отримання профорієнтаційних послуг служби зайнятості відвідали учні 8-го класу опорного закладу Окнянська загальноосвітня школа I-III ступенів — хлопці: А.Сербін, Ю.Резнічук, Д.Сирбу, Т.Білий, А.Куницький, та дівчата: А.Садовська, Ю.Руда, А.Безименко, Н.Періжок.

               Фахівцями центру зайнятості кожному з учнів надано професійну консультацію із застосуванням психодіагностичного тестування, ознайомлено з формулою вибору професії, різними професіями тощо. За результатами  проведеного диференційно-діагностичного опитувальника професійної спрямованості Є.Климова визначено схильність дітей до тих чи інших видів діяльності.

               Приємно було бачити, що майже усі учні мають схильності до тих професій, які вони хочуть обрати у майбутньому, і фахівці центру зайнятості завжди готові допомогти у свідомому виборі професії. 

(22.02.2018)

 

 

Кейс-менеджмент у сфері зайнятості.

16 лютого в Окнянському центрі зайнятості відбулось засідання круглого столу, присвячене питанню процедури соціального супроводу по підходу кейс-менеджменту у сфері зайнятості населення в рамках проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні».

 Робота соціального супроводу по підходу кейс-менеджменту є забезпечення підтримки і надання допомоги безробітним, які відносяться до вразливих категорій населення на ринку праці, в процесі їх працевлаштування та передбачає налагодження взаємодії фахівця центру зайнятості з безробітним. За результатом оцінювання ситуації розробляється індивідуальний план надання соціальної допомоги, де включаються заходи щодо прискорення працевлаштування, зокрема: складання резюме, професійна консультація, професійне навчання, опанування методів самостійного пошуку роботи, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, започаткування власної справи, організація співбесід з роботодавцем, тощо.

Часто питання працевлаштування тісно пов’язане з іншими проблемами, обставинами, які ускладнюють або унеможливлюють його вирішення, тому успішність роботи соціального супроводу напряму залежить від взаємодії з соціальними партнерами та планування спільних дій для розв’язання складних життєвих обставин безробітної особи, які заважають її працевлаштуванню.

У зв’язку з цим, для вирішення координації спільних зусиль в сфері надання відповідних послуг незахищеним категоріям громадян, до центру зайнятості були запрошені представники Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Окнянської районної державної адміністрації, Окнянського бюро правової допомоги та Окнянського районний сектор з питань апробації та представники місцевого ЗМІ.

Під час заходу директор Окнянського районного центру зайнятості Кушнір Галина Анатоліївна представила соціальним партнерам модель сприяння працевлаштуванню по підходу кейс-менеджменту, нові інструменти обслуговування під час працевлаштування безробітних: профілювання, кейс-менеджмент, соціальний супровід.

За результатами засідання учасники заходу розробили угоди про співпрацю з питань надання соціальних послуг для вразливих верств населення на ринку праці та надання інформації для складання карти соціальних послуг.

 (20.02.2018)

 

На порозі професійного вибору.

 

               Вибір майбутньої професії є найвідповідальнішим кроком у житті кожної людини. Адже від правильного вибору професії та реалізації себе в ній у майбутньому залежить подальше життя кожного. Робота центру зайнятості щодо професійного спрямування та самовизначення учнівської молоді є однією з найпріоритетніших напрямків діяльності. 

               Так, 16 лютого 2018 року, у  Римарівському навчально-виховному комплексі проведено профорієнтаційний урок для учнів 8-го та 9-го класів, епіграфом якого був відомий вислів Конфуція: “Виберіть собі роботу по душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті”. 

               В ході уроку учні ознайомилися з формулою вибору професії: «ХОЧУ», «МОЖУ», «ПОТРІБНО»; вивчили сім кроків вибору професії тощо. Присутнім розповіли про  класифікацію професій на 5 типів за предметом праці: «Людина-Людина», «Людина-Природа», «Людина-Художній образ», Людина-Техніка», «Людина-Знакова система». Згадали старовинні професії та ознайомились із зовсім новими, наприклад, такими, як флорист, логістик, промоутер, веб-дизайнер, менчердайзер.

               Також учнів ознайомили з послугами, які надає служба зайнятості, про можливість проходження тестування з професійного самовизначення за методикою Є.Клімова, як безпосередньо  у службі зайнятості, так і самостійно - на веб-сайті Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/).

               Учні з цікавістю слухали та приймали активну участь в уроці, на завершення якого отримали заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.

 (16.02.2018)

 

.         

 

Школа майбутнього пенсіонера

 

               У зв´язку з прийняттям в Україні пенсійної реформи, численних змін до пенсійного законодавства, пересічним громадянам складно зорієнтуватись у  цих законодавчих змінах, як наслідок - виникає багато питань з цього приводу.  Окнянський районний центр зайнятості не можу бути осторонь цієї проблеми, тому, для всебічної поінформованості осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, спільно з Подільським об´єднаним управлінням ПФУ Одеської області на базі центру зайнятості створено інформаційну платформу “Школа майбутнього пенсіонера”.

               Метою даного проекту є системне проведення різних спільних інформаційних заходів для безробітних громадян щодо роз´яснення та ознайомлення їх з основними положеннями пенсійного законодавства та змінами, які відбуваються до нього. Адже це питання стосується кожного.

               Так, в рамках роботи “Школи майбутнього пенсіонера”, 07 лютого 2018 року у центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар для осіб старше 50 років за участю представника Подільського об’єднаного управління ПФУ Одеської області – Мойсеєвої Тетяни Григорівни.  

               Тетяна Мойсеєва розповіла присутнім про новації пенсійного законодавства, про порядок звернення за первинним призначенням пенсії, перелік необхідних документів. Детально зупинилась на особливостях пенсійного забезпечення фізичних осіб-підприємців, показниках, від яких залежить розмір пенсії та основних проблемах, з якими стикаються громадяни при оформленні пенсії. 

                Отже, перший урок “Школи майбутнього пенсіонера” у центрі зайнятості пройшов успішно та змістовно, де учасники отримали багато корисної інформації.

                   14.02.2018

ТОВ “УКРТЕЛЕКОМ” запрошує на роботу

 

05 лютого 2018 року у Окнянському районному центрі зайнятості відбулась презентація роботодавця — Одеська філія ТОВ “УКРТЕЛЕКОМ”, яке представила спеціаліст з підбору персоналу Рідош Ірина Василівна та Влага Анатолій Іванович — керівник Окнянського відділення ВАТ “УКРТЕЛЕКОМ”. 

  Ірина Рідош ознайомила присутніх з переліком послуг, яке надає компанія своїм клієнтам, а також з вакансіями, яких потребує Одеська філія ТОВ “УКРТЕЛЕКОМ” у Окнянському районі, зокрема — це такі вакансії, як кабельник-спаювальик та електромонтер. Присутнім розповіли про вимоги до наявних вакансій, принцип нарахування та розмір заробітної плати, соціальні гарантії тощо.

Анатолій Влага розповів про особливості праці працівників компанії, повідомив, що Окнянське відділення ТОВ “УКРТЕЛЕКОМ” забезпечить  працівникам без досвіду роботи відповідне навчання на підприємстві, аби лише у претендентів на роботу було бажання працювати. 

 Учасникам заходу отримали детальну інформацію та вичерпні відповіді на свої запитання. 

Дата оновлення (06.02.2018)

 

Хто профі?

15 грудня 2017 року,  в рамках профорієнтаційної роботи Окнянського районного центру зайнятості, відбулося інтелектуально-розважальне турнір-шоу на знання професій для учнів 8-го класу опорного закладу Окнянська загальноосвітня школа I-III ступенів. Шоу називалося «Хто профі?» та було проведено на кшталт телепрограми «Хто зверху?».  Почесними суддями турніру стали: методист відділу освіти, культури та молодіжної політики райдержадміністрації Валентина Сергіївна Довгань, редактор газети «Окнянський вісник» Валентина Вікторівна Бузика та директор центру зайнятості Галина Анатоліївна Кушнір.

               Для проведення заходу було створено дві команди — команда хлопців (О. Паламарчук, В.Філіпов, Д.Рибак, А.Продан, А.Куницький та їх амбіційний капітан - В. Норенко),  і команда дівчат (В.Дікусар, Є.Ткач, Т.Біла, М.Мельничук, Д.Скарвінко та їх чудовий капітан — А.Садовська), які протягом всього турніру змагалися, хто з них профі, хто більше знає про професії та є більш професійнішим.

               Так, було проведено 5 конкурсів для команд та конкурс для вболівальників. Дуже цікаво було спостерігати, як команди запекло та з ентузіазмом виборюють звання «ПРОФІ». Серед конкурсів були - конкурс «Збери літери», «Бліц-опитування», «Вгадай професію», «Хто я?», «Обмін ролями».

               Протягом всього шоу діти змогли показати не лише знання різних професій та всього, що з ними  пов'язано, а й творчо і креативно себе проявити, адже усі конкурси були для них абсолютною несподіванкою, необхідна була блискавична реакція, кмітливість та винахідливість.

               Варто зазначити, що усі були молодці,  жюрі постійно оголошувало то перевагу хлопців, то перевагу дівчат, але, у кінцевому результаті, все ж таки, звання “ПРОФІ” виборола команда дівчат, яка отримала грамоту районного центру зайнятості за перемогу у профорієнтаційному заході “ХТО ПРОФІ?”, а також, разом з усіма учасниками програми, — заохочувальні подарунки та буклети служби зайнятості.

               Профорієнтаційна робота служби зайнятості спрямована на всебічну допомогу учням у виборі майбутньої професії. Дуже важливо, щоб професія була обрана правильно, із врахуванням індивідуальних можливостей та здібностей, а також перспективою подальшого працевлаштування. Але також дуже важливо розвивати в учнів впевненість у собі, творчий та креативний підхід до всього, що вони роблять, постійний розвиток та позитивне мислення. Лише за таких умов вони зможуть у майбутньому стати справжніми професіоналами своєї справи.  І служба зайнятості, проводячи різноманітну профорієнтаційну роботу, сприятиме цьому.

19.12.2017 дата оновлення

 

 

 

До дня  Збройних Сил України.

 

 

         День Збройних Сил України. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році Закону України “Про Збройні Сили України”. Збройні Сили України — це військове формування, на яке, відповідно до Конституції України, покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору в межах територіального моря України.

         З нагоди відзначення цього дня, до Окнянського районного центру зайнятості були запрошені військовий комісар Окнянського районного військового комісаріату - підполковник Трачевський Сергій Вячеславович та його  заступник - майор Стреля Юрій Ілліч. Директор центру зайнятості Галина Анатоліївна Кушнір привітала військових з їхнім святом, побажала міцного здоров'я, злагоди та миру.

         Згодом, долучившись до семінару з орієнтації на службу в Збройні Сили України, військовий комісар Трачевський С.В., зокрема зазначив, що у зв'язку з подіями на Сході України, зараз дуже гостро стоїть питання захисту територіальної цілісності нашої держави. “Збройні Сили України потребують військовослужбовців, захисників нашої держави, бо якщо ми не дамо відсіч на Сході, не втримаємо наші рубежі, то війна може прийти до наших домівок” - зазначив військовий комісар. Тому, набір військовослужбовців до лав ЗСУ триває. Заступник військового комісара Стреля Ю.І. розповів присутнім про умови, строки та порядок укладання контракту на військову службу, повідомив перелік посад та військові частини, які потребують контрактників. 

Захід пройшов конструктивно, безробітні отримали відповіді на питання, які їх цікавили щодо військової служби за контрактом у ЗСУ.

         Вітаємо всіх військовослужбовців з цим днем і нехай їхня служба якомога швидше буде мирною!

 

Збройні сили України —
Слава, гордість, міць країни!
Захищають мир, свободу
Служать рідному народу!
Щира шана і подяка
Хлопцям, молодим солдатам,
Що військову службу чесно
Сприйняли, як борг почесний!

 Дата оновлення 06.12.17

 

 

Моя професія — адвокат.

 

                   Вибір професії — це важливо. Адже це твоя майбутня робота, щоденна праця. І якою вона буде (не лише в матеріальному плані), залежить від того, правильно ти обереш свою стежину чи ні.

               Окнянський районний центр зайнятості постійно проводить різноманітні заходи для учнівської молоді з професійної орієнтації та допомоги з правильного вибору майбутньої професії. Але найкращим та ефективнішим шляхом у виборі професії є наочний приклад, безпосереднє спілкування з носієм професії, тобто пізнання її, так би мовити, “з середини”.

               Так, 04 грудня 2017 року для учнів 11-го класу Опорного закладу Окнянська загальноосвітня школа I-III ступенів був проведений профорієнтаційний урок - презентація професії адвокат. Даний захід відбувся у офісі практикуючого адвоката Забуранної Анастасії Олександрівни.

               Спочатку учням розповіли про історію світової та української адвокатури, становлення її як професії. Потім адвокат Анастасія Забуранна розповіла присутнім про специфіку професії адвокат, плюси та мінуси професії, поділилась власним досвідом адвокатської практики тощо. Розповідь була захоплюючою та цікавою.

               Анастасія Олександрівна каже: “Бути адвокатом не так просто. Адвокатський статус накладає великі обов'язки перед клієнтом, кожну проблему, яку необхідно вирішити, вже сприймаєш, як свою власну. Але, надавши якісну правову допомогу людині і отримавши позитивний результат у вирішенні тієї чи іншої справи, отримуєш дійсно задоволення та гордість за свою кропітку працю.”  

               Сподіваємось, що ця зустріч надихне когось із учнів стати адвокатом та надавати професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам у реалізації та захисті їхніх прав та інтересів. 

 Дата оновлення 05.12.17

Інвалідність — це не вирок.

                   У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до осіб з інвалідністю, їх соціального захисту та успішного  інтегрування та адаптації у суспільному житті.                                                                                                            З нагоди відзначення цього дня, 01 грудня 2017 року, Окнянським районним центром зайнятості проведено семінар за участю осіб з інвалідністю, у якому прийняли участь соціальні партнери служби зайнятості  - начальник Подільського об'єднаного управління ПФУ Одеської області швець О.А., головний спеціаліст управління соціального захисту населення та охорони здоров'я Окнянської районної державної адміністрації Одеської області Краснопольський В.В. та начальник Окнянського бюро надання правової допомоги Подільського МЦНБПП Одеської області Гушкан А.П..       

               До відома учасників заходу довели  інформацію про пенсійне забезпечення та зміни, які відбулися в рамках впровадження пенсійної реформи; пільги та гарантії соціального захисту та трудові права осіб з інвалідністю.

               Інвалідність — це не вирок. Інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають навіть здорових людей своїми професійними та творчими здобутками. А завдання держави та суспільства - створювати сприятливі умови для розвитку та реалізації таких людей у житті.

 Дата оновлення 01.12.2017

 

Профорієнтаційний майстер-клас

 

                   В рамках проведення відкритого дня профорієнтації “Профорієнтаційний майстер-клас”, 27.10.2017 року, Окнянським районним центром зайнятості організовано майстер-клас з випічки хлібобулочних виробів для дев'ятикласників опорного закладу Окнянська загальноосвітня школа I-III ступенів — за професією пекар, - у ФОП Череушенко Г.Д. 

               Захід розпочала директор центру зайнятості Кушнір Галина Анатоліївна, яка розповіла учням про історію виникнення професії «ПЕКАР», вимоги до професійної підготовки за цією професією, медичні протипоказання, перспективи працевлаштування. Коротко ознайомила з санітарно-гігієнічними вимогами та технологією даного виробництва, адже сама за першою освітою є технологом молока та молочних продуктів, тому,  виробничий процес продуктів харчування знає  не з чуток (певний час працювала начальником виробництва морозива).  

               Потім захід продовжився безпосередньо у цеху, де і проходив майстер-клас. Учні мали змогу прийняти участь у виготовленні різних булочок, як-то кажуть, від А до Я - від замісу тіста, до випічки. Дві години промайнули непомітно, і діти насолодились власноручно виготовленими виробами, які були неймовірно пухкі, запашні, смачні та рум'яні.

                Результати своєї праці — це найбільша нагорода і, звичайно, досвід, який, можливо, вплине на вибір майбутньої професії. 

Оновлено 30.10.2017

 

 

 

Я маю право

 

               Завдання служби зайнятості спрямовується на надання соціальних послуг населенню, сприянню активізації безробітних в пошуку роботи, стимулюванню зменшення тривалості зареєстрованого безробіття в службі зайнятості тощо.

               Аби досягти позитивних результатів у вирішенні проблеми безробіття необхідний комплексний та різноманітний підхід.  Для цього служба зайнятості проводить різноманітні групові та індивідуальні заходи, куди залучаються не лише фахівці служби зайнятості, а й соціальні партнери служби - спеціалісти інших установ та організацій, які можуть надати корисну інформацію безробітним громадянам, конкретну допомогу у вирішенні їхніх соціально-побутових проблем, що, в кінцевому результаті, теж позитивно позначається на їх працевлаштуванні.

               22 вересня 2017 року у Окнянському районному центрі  зайнятості відбувся профінформаційний семінар із загальних питань зайнятості населення та стану на ринку праці. Даний семінар пройшов під егідою проекту Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО” за участю начальника відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського МЦ НБВПД  Альони Гушкан.

               Фахівець центру зайнятості Марина Паламарчук детально ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості щодо підбору роботи, можливості професійного навчання, направлення  на громадські роботи, сприяння підприємницькій ініціативі та профорієнтації. Розповіла шукачам роботи про їхні права та обов'язки як безробітних громадян, гарантії держави у сфері зайнятості населення. Торкнулися стану на ринку праці району, змін у законодавстві тощо.

               Альона Гушкан розповіла про роботу Окнянського бюро правової допомоги, перелічила спектр послуг, які надає бюро та категорії громадян, яким надається правова допомога його фахівцями. Також до відома безробітних довели як захистити свої права у тих чи інших ситуаціях, де можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу. Усім присутнім були роздані рекламні та інформаційні брошури системи БПД.

               Служба зайнятості, як безпосередній контактер з шукачами роботи, повинна не лише здійснювати безробітним громадянам підбір роботи, надавати матеріальну підтримку у вигляді допомоги по безробіттю та ін., але й бути тим “двигуном”  та “зарядом”, аби вселити в людину впевненість у собі, підвищити її мотивацію до пошуку роботи, не дати цим особам впасти у відчай і звикнути до свого становища. 

 Дата оновлнення 25.09.2017

Бути прикордонником — почесно та відповідально. 

              

 

 

Уважаемые граждане, которые приехали из Крыма, Донецкой и  Луганской областей!

Государственная служба занятости готова содействовать Вашему трудоустройству или назначению и выплате пособия по безработице независимо от регистрации Вашего места проживания!

 

Вам обязательно помогут в:

 • поиске подходящей работы – временной или постоянной;
 • получении информации и консультаций по вопросам  занятости, организации предпринимательской деятельности;
 • участии в оплачиваемых общественных и временных работах;
 • в обучении новой профессии, профессиональной переподготовке или повышении квалификации.

 

 

Для Вашей регистрации в центре занятости следует иметь:

 • паспорт гражданина Украины;
 • учетную карточку налогоплательщика (справку о присвоении идентификационного номера);
 • трудовую книжку (при наличии);
 • документ об образовании (при наличии).

 

Государственная служба занятости все услуги предоставляет БЕСПЛАТНО.

 

Для получения более детальной информации обращайтесь

в любой наиболее удобно расположенный для Вашего посещения центр занятости.

 

Воспользуйтесь бесплатными сервисами государственной службы занятости:

информационно-справочной телефонной системой

 

У День знань — в гостях у прикордонників. 

 

               1 вересня — хвилююче та яскраве свято для учнів, батьків та вчителів. Цього дня у школярів починається подорож до країни Знань.

               Окнянський районний центр зайнятості вирішив здійснити у цей день для школярів ще одну подорож — подорож у світ професій.

               Так, 01 вересня для учнів 10-го, 11-го класу Чорнянської ЗОШ було організовано професіографічну екскурсію до відділу прикордонної служби “Чорна” Подільського прикордонного загону, а для учнів 8-го класу Опорного закладу Окнянська ЗОШ — до відділу прикордонної служби “Ткаченкове” Подільського прикордонного загону.

               Служба прикордонників дуже небезпечна, але почесна. Сучасний прикордонник — це еліта суспільства, “візитна картка” держави, він першим зустрічає і останнім проводжає людей що перетинають кордон. Від його моральних якостей, честі та гідності залежить враження про державну прикордонну службу, про державу, яку він представляє. Елітарність і престиж відомства створюється справами кожного прикордонника, конкретними результатами оперативно-службової діяльності, які є головним показником надійності охорони державного кордону. З метою підвищення престижу військової служби, зокрема — служби у Прикордонних військах України і було організовано дані екскурсії, тим більше, що для нашого прикордонного району дана професія є однією з найактуальніших.

               Отже, для учнів Чорнянської ЗОШ захід провів старший інспектор прикордонної служби ВПС “Чорна” Подільського прикордонного загону — лейтенант Дмитренко Олег Валентинович. Учням розповіли про історію виникнення прикордонного відділу “Чорна”, становлення прикордонної служби в цілому,  ознайомили із видами зброї, яка використовується прикордонною службою, її технічними характеристиками; показали її розбір та збір. Учні мали можливість самостійно розібрати та зібрати автомат Калашникова, що викликало велике захоплення в учасників екскурсії.

               Учні опорного закладу Окнянська ЗОШ також залишились у захваті від екскурсії до ВПС “Ткаченкове”, яку для них провів заступник начальника відділу ПС «Ткаченкове» Подільського прикордонного загону по роботі з персоналом – лейтенант Устимець Олександр Віталійович. Олександр Віталійович детально розповів учням про свій відділ прикордонної служби, діти побували у транспортному боксі, де розміщена техніка, якою користуються прикордонники під час служби; побачили, де утримуються службові собаки відділу, які теж несуть службу разом з прикордонниками. Також на огляд екскурсантів було представлено зразки зброї, якими користується особистий склад відділу, ознайомлено з їх тактико-технічними характеристиками; наочно продемонстровано екіпіровку прикордонника. Дітям дозволили подивитись у бінокль, потримати у руках справжній пістолет, автомат Кашашникова (особисто зібрати й розібрати його), приміряти шолом та бронежилет. Великим сюрпризом для учнів було імпровізоване затримання порушника, який, “за сценарієм”, нібито увірвався до відділу ПС. Цікаво було спостерігати за злагодженими та чіткими діями прикордонників.

               Отже, обидві екскурсії пройшли цікаво та змістовно, учні дізнались про службу в прикордонних військах, як-то кажуть “зсередини” і, можливо, хтось із присутніх на цих заходах учнів вирішить пов'язати свій подальший професійний шлях саме із службою в прикордонних військах.

 Оновлено 08.09.2017 

 

Интернет-порталами:

www.dcz.gov.ua или  www.trud.gov.ua . http://ode.dcz.gov.ua/ (оновлено 18.04.2018)

www. facebook.com/oknicz

 

Інформація 
про діяльність Окнянського районного центру зайнятості протягом І півріччя 2017 року та стан виконання районної Програми зайнятості населення на 2014- 2017 роки. Оновлено 17.08.2017

 

***

Питання зайнятості населення – одна з важливих соціальних проблем. Сьогодні ситуація на ринку праці характеризується зростанням рівня незареєстрованого безробіття та низьким професійно-кваліфікаційним рівнем селян. Це пояснюється багатьма причинами: особливостями регіонального ринку праці, станом сільського господарства, транспортного сполучення, недостатнім розвитком інфраструктури,  менталітетом сільського жителя. Розв'язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості - один із пріоритетних напрямів вирішення проблем безробіття на ринку праці району, їх можливо вирішити лише поєднавши зусилля служби зайнятості, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавців та навчальних закладів.

Центром зайнятості здійснюється  широкомасштабна профорієнтаційна робота серед населення, мета якої – профілактика безробіття, сприяння підвищенню якості робочої сили, надання допомоги у виборі чи зміні професії. Але здобуття професії та отримання диплому не є гарантією працевлаштування, тому молодим людям, які ще навчаються в навчальних закладах, здобуваючи професію, уже заздалегідь потрібно знайомитися з вимогами роботодавців та оволодівати певними методами та навичками пошуку роботи, працювати над собою щоб бути більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці.

     Саме з цією метою 05 лютого у Красноокнянському районному центрі зайнятості було організовано та проведено  День відкритих дверей для учнів  Фрунзівського професійного ліцею. В якому прийняли участь майбутні кваліфіковані робітники такі як: електрики, муляри, кравці.

    Під час заходу майбутні випускники ознайомилися з переліком послуг, які надає державна служба зайнятості, інформаційними матеріалами для молоді та організацією профорієнтаційної роботи в центрі зайнятості а також з  інформацією про вільні робочі місця та  потребу роботодавців району в кваліфікованих кадрах, перспективні професії та спеціальності, навчальні заклади, в яких ці професії та спеціальності можна опанувати.

    Учням було проведено екскурсію по центру зайнятості, під час якої вони мали змогу ознайомитися в інформаційному секторі  з папками опису професій, де детально могли почерпнути інформацію про ту професію, яку собі обрали за якою проходять навчання та її  значення на сучасному ринку праці; підприємствами, на які можна влаштуватись за набутою професією після навчання.

    У другій частині профорієнтаційної зустрічі спеціаліст з профорієнтаційної роботи провела для учнів профінформаційний захід  з метою інформування вимогами ринку праці та особливостями працевлаштування. .Слухачі брали активну участь в обговоренні, задавали питання щодо перспектив працевлаштування у майбутньому.  

Сімейний бізнес – це перспектива майбутнього.

 

    Мале підприємництво впродовж останніх років привертає до себе все більше і більше уваги, оскільки його розвиток позитивно впливає на економіку нашої країни: завдяки сплаті податків збільшуються надходження до бюджетів усіх рівнів, створюються нові робочі місця, зменшується соціальна напруга на ринку праці.

    Сьогодні є безліч можливостей для започаткування бізнесу. Один з таких –започаткування власної справи за допомогою служби зайнятості, адже самозайнятість містить у собі великі можливості: можна проявити свої приховані здібності та отримати повну незалежність.

    Саме тому працівники Красноокнянського районного центру зайнятості допомагають безробітним визначитися з майбутнім видом діяльності, пропонують інформацію про сутність самостійної зайнятості, кроки і дії, які варто здійснити для започаткування власного бізнесу, допомагають у його організації. Основними напрямами розгортання підприємницької діяльності майбутніх підприємців є сфера надання послуг, торговельно-посередницька діяльність та транспортні послуги.

    Олексій Комарницький – це один із вдалих прикладів заснування власного бізнесу. За станом здоров’я залишившись без роботи пан Олексій  звернувся до Красноокнянського районного центру зайнятості з метою пошуку роботи. Зареєструвавшись у центрі зайнятості, Олексій Комарницький відвідав інформаційний семінар, отримав всі необхідні консультації спеціалістів й пройшов профдіагностичне обстеження, результати якого й підтвердили правильність його намірів створити власний бізнес. Він охоче пройшов навчання, після якого вдало захистив свій бізнес-план та відкрив власну справу в грудні 2013 року. Не менш важливу роль відіграло й те, що дружина пана Олексія,  Тетяна Комарницька, яка ще в березні 2013 року за допомогою Красноокнянського центру зайнятості відкрила власний бізнес та стала успішною бізнес-леді, підтримала його в усіх його починаннях. І ось вже півроку вони разом рука об руку ведуть спільний бізнес.

    «Так буває, що бізнес-ідею генерує та розвиває хтось один із подружжя і це була Тетяна. А я просто перебував осторонь самого процесу створення та розвитку власного бізнесу, відносився скептично до її бажання відкрити власний магазин, до певного моменту – моменту, коли залишився без роботи. Отримавши весь спектр послуг та необхідну консультацію від спеціалістів служби зайнятості, проаналізувавши підприємницьку діяльність дружини та побачивши динаміку в її бізнесі, я зважився на відкриття власної справи. І таким чином справа, якою ми займаємось, стала сімейною, а ми стали сильною командою, яка разом вирішує всі проблеми для досягнення результатів », - з вдячністю казав пан Олексій приймаючи разом з дружиною Тетяною спеціалістів Красноокнянського РЦЗ у їх спільному тепер магазині «ТвойДодир».

 

Деменчак Г.П. головний спеціаліст  відділу надання соціальних  послуг Красноокнянського РЦЗ

 

 

***

04 квітня спеціалістами Крансноокнянського районного центру зайнятості було організовано та проведено  День відкритих дверей центру зайнятості для учнів  10-11 класів Ставрівського навчально-виховного комплексу.

 Під час заходу майбутні випускники ознайомилися з переліком послуг, які надає державна служба зайнятості, інформаційними матеріалами для молоді та організацією профорієнтаційної роботи в центрі зайнятості.

Учням було проведено екскурсія по центру зайнятості, під час якої вони мали змогу ознайомитися в інформаційному секторі  з папками професій, де детально могли почерпнути інформацію про ту чи іншу професію, її значення на сучасному ринку праці, з навчальними закладами, де можна здобути ту чи іншу професію, підприємствами, на які можна влаштуватись за набутою професією після навчання.

Учасники заходу також ознайомилися з інформацію про вільні роботі місця та  потреби роботодавців району кваліфікованих кадрах, перспективні професії та спеціальності, навчальні заклади, в яких ці професії та спеціальності можна опанувати.

У другій частині профорієнтаційної зустрічі, спеціаліст з профорієнтаційної роботи провела для школярів інтерактивне заняття щодо ознайомлення із світом професій, де діти брали активну участь у різних вправах та іграх, ознайомила із класифікацією професій за предметом праці. 

 

Інформація роботодавцю

Нові послуги роботодавцям

Інструкція по заповненню форми звітності №3ПН "Інформація про попит на робочу силу "вакансії"

Окнянський районний центр зайнятості повідомляє, що 27 червня 2013 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 №271, згідно якого роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, подають до центру зайнятості «Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню». Оновлено 02.02.2017

 

Якщо Вам або Вашим працівникам вже понад 45 років, при наявній професійно-технічній або вищій освіті відчувається потреба в додатковому навчанні, Ви зацікавлені у праці більш компетентних працівників, а вони бажають втриматись на робочому місці чи працювати у Вас за новою професією (спеціальністю), то ця інформація стане для Вас у нагоді.

 

КОМПЕНСАЦІЯ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ – ВИГІДНА СПІВПРАЦЯ

ПОРЯДОК компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осі      Оновлено 02.02.2017

Загальна інформація

Шановні клієнти!

На офіційному сайті Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua існує можливість створення для безробітних персонального кабінету та використання його сервісів для:
- створення власного резюме,
- перегляду особистих реквізитів,
- ознайомлення з семінарами та іншими масовими заходами, на які можна записатись дистанційно, 
- перегляду опрацьованих вакансій та пропозиції роботи за цивільно-правовими договорами та виданих направлень на працевлаштування, 
- перегляду інформації щодо навчання, нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.
Детальну інформацію про можливості створення електронних кабінетів шукача роботи можна отримати в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ за адресою: : смт.Окни  вул.. Європейська 11-А. (Оновлено 22.01.19)

Тел..(04861) 2-18-02
#персональний #кабінет #безробітного

ПЛАТФОРМА З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР'ЄРИ «Моя професія: консультаційна мережа»

створена з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі.

Зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі http://profi.dcz.gov.ua/ без відвідування центру зайнятості та зробити власну профорієнтацію, якщо існує потреба у:

 • виборі (зміні) професії;
 • виборі майбутнього напряму професійного навчання;
 • визначенні схильності до підприємницької діяльності
 • оцінці власних здібностей та навичок (Soft Skills);
 • саморозвитку.

За бажанням Ви можете звернутися за додатковою консультацією до фахівців державної служби зайнятості за адресою:

смт. Окни, вул. Європейська 11-А або за телефоном (04861)2-18-02

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. (Оновлено 08.11.2018)

З 3 вересня 2018 року в результаті реорганізації шляхом приєднання до Подільського міськрайонного центру зайнятості  створено відділ сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ в смт. Окни. (Оновлено 03.09.2018)

 

 

Інформація про механізм та умови тимчасового працевлаштування українських працівників в Ізраїлі Оновлено 17.08.2017

Про районний центр зайнятості Оновлено 02.02.2017

Навчання

Графік   формування  навчальних  груп на  базі   ДНЗ «Одеський  центр  професійно-технічної  освіти  державної  служби  зайнятості» та

  інших  навчальних  закладів  м.Одеси  у   травні  2019  року. 

Графік   формування  навчальних  груп на  базі   ДНЗ «Одеський  центр  професійно-технічної  освіти  державної  служби  зайнятості» та

  інших  навчальних  закладів  м.Одеси  у   квітні  2019  року

Графік навчання  на  базі  ДНЗ  «Одеський  центр  ПТО ДСЗ» у лютому 2019 року

Якщо ти гарний кухар і маєш досвід роботи за цією професією, але не маєш свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації, можеш скористатись послугою служби зайнятості з підтвердження результатів неформального професійного навчання та отримати свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.
Детальну інформацію про можливості здійснення процедури підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями можна отримати в відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ за адресою: : смт.Окни вул.. Європейська  11-А .Тел..(04861) 2-18-02
Комісія з підтвердження кваліфікації за професією «кухар» у Державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» працюватиме 21.01.2019р.- 25.01.2019р. (Оновлено 22.01.19)

http://profcentre.odessa.ua/?28e1251f-e1fa-4529-ac68-e05c51d4e7a2

 

 

 

Графік формування навчальних груп Державного навчального закладу «Одеський центр професійно – технічної освіти державної служби зайнятості на 2018 рік  (23.10.18)


Графік роботи комісії з підтвердження кваліфікації за професії кухар у ДНЗ Одеський центр ПТО ДСЗ" Оновлено 08.11.17

 

Календарний план-графік формування груп ДНЗ "Одеський центр ПТО ДСЗ" на 2017 р. (зі  змінами) Оновлено 14.09.2017

Календарний план-графік формування груп  ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» на 2017 р Оновлено 17.08.2017

Неформальне навчання Оновлено 17.08.2017

Графік роботи комісії по ОЦПТО Оновлено 17.08.2017

Кошториш планової вартості оцінювання результатів неформального навчання за професією кухар (Оновлено 26.02.18)

Графiкроботи KOMici"i з пiдтвердження квалiфiкацi"i за професiею «Кухар» у Державному навчальному закладi «Одеський центр професiйно-технiчно"i освiти державно"i служби зайнятостi»  (оновлено 26.02.18)

Розрахунок планової вартості 1 доби проживання 1 мешканця гуртожитку в однокімнатному номері 2018 рік (оновлено 26.02.18)