06.07.2018

Жінка на ринку праці

 

 Понад половину людства на цій планеті становлять жінки, але вони складають лише 40% робочої сили. І з цих 40% жінки більше, ніж чоловіки, працюють у неформальному секторі економіки, де менший рівень захисту та нижчі заробітки. Високий показник жіночого безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю дружин та матерів у неповному робочому дні, але й значною мірою впливу стереотипів за якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш ціннісна робоча сила».

        Тому, 06 липня 2018 року для жінок, які перебувають на обліку в Окнянському районному центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці». Метою заходу було сформувати позитивне і свідоме ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування.              
Під час семінару жінки активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися своїм досвідом. Не залишили осторонь уваги і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок.                                           
      На заході фахівець центру зайнятості ознайомила учасниць з соціальними послугами, які можуть одержати жінки у центрі зайнятості, умовами працевлаштування та навчання, проходженням стажування, надала поради, які будуть корисними для тих жінок, хто має на меті працевлаштуватися за кордоном. Учасники семінару дізналися про ситуацію на ринку праці району, розглянули помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи, вивчили типи кар’єрного зростання. Також отримали поради, як стати успішною жінкою.                                                           
  Присутніх поінформували про законодавство України, діяльність громадських організацій, що захищають права жінок. На заході учасниці навчилися вірити у свої сили та бути впевненими у собі, щоб обов’язково досягти успіху!