30.11.2018

Рівні права — рівні можливості

 

30 листопада у відділі сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ смт. Окни відбувся семінар “Рівні права — рівні можливості” за участю осіб з інвалідністю приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

На семінар були запрошені соціальні партнери Мойсеєва Тетяна Григорівна — завідувач Окнянського сектору обслуговування громадян Подільського об’єднаного управління ПФУ, Гушкан Альона Петрівна — начальник відділу «Окнянське бюро правової допомоги» Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Паламарчук Марина Олегівна — секретар судового засідання Красноокнянського районного суду.

З вступним словом до присутніх звернулася Галина Анатоліївна Кушнір — заступник директора-начальник відділу сприяння зайнятості Подільського МРЦЗ, яка звернула увагу на проблеми  людей з обмеженими фізичними можливостями та  громадян, що мають додаткові гарантії при працевлаштуванні.   Ознайомила присутніх із спектром соціальних послуг, які надає  служба зайнятості.

Тетяна Григорівна  надала роз'яснення щодо змін у пенсійному законодавстві, зосередила увагу на умовах і порядку призначення пенсії. Також проінформувала про необхідність завчасного звернення до управління ПФУ з метою надання правової оцінки документів, необхідних для призначення пенсії, оскільки при зверненні громадян за призначенням пенсії часто виникають розбіжності та помилки в документах, для вирішення та виправлення яких необхідний певний час. Розповіла про роботу веб-порталу ПФУ, за допомогою якого кожен може ознайомитись з інформацією своєї облікової картки про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески.

Альона Петрівна надала інформацію про можливість отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової інформації; юридичні консультації; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних); представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

 Марина Олегівна проінформувала присутніх про Закон України “Про судовий збір”. Розповіла про осіб, які звільняються від сплати судового збору у зв`язку з їхнім особливим статусом, про категорії справ, у яких всі позивачі звільнені від сплати судового збору, про звільнення від сплати судового збору певним особам у конкретних категоріях справ.

Учасники заходу отримали буклети, листівки з різноманітною інформацією та відповіді на всі свої запитання.

Інвалідність — це не вирок. Інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають навіть здорових людей своїми професійними та творчими здобутками. А завдання держави та суспільства - створювати сприятливі умови для розвитку та реалізації таких людей у житті.