01.10.2019

Про роботу відділу забезпечення наповнення бюджету № 7 фінансово - економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

 

 

Відділ забезпечення наповнення бюджету № 7 відповідно до покладених на нього завдань забезпечує надходження від погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, інших коштів відповідно до законодавства від платників Подільського, Окнянського районів та міста Подільськ.

Власні надходження  при доведеному плані на 9 місяців — 507,8 тис грн за оперативними даними складуть 515,4 тис грн, що складає 101,5 % планових показників. В тому числі за вересень місяць при плані 56,7 тис грн очікуємо надходження у розмірі 71,9 тис грн (126,8 %).

Основну частину власних надходжень складають суми відшкодування витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2 (64,6 %). У третьому кварталі поточного року повністю погашено заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах за сп № 1  на суму 11,6 тис грн (ТОВ “Шахта “Довжанка”), що вплинуло на виконання плану власних надходжень. Також на виконання планових показників вплинуло проведення протягом червня — вересня поточного року доплат відповідно до частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до мінімального страхового внеску  на суму 20, тис грн.

Виконанню планових показників сприяло і погашення боргу по страхових внесках протягом червня — травня на суму 5,9 тис грн. Всі борги охоплені заходами примусового стягнення, поступово борги зменшуються за рахунок часткового погашення через відділ державної виконавчої служби. Крім того, з метою інформування підприємців та збільшення надходжень до Фонду, щомісячно направляємо листи про неврахування страхового стажу фізичним особам-підприємцям, у яких наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за даними наданими ГУ ДФС в Одеській області. Підприємцям - боржникам направлено 960 листів – повідомлень про наявність заборгованості та неврахування періодів, за які не сплачено внески до стажу.

Надходження коштів зі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій станом на 20.09.2019 року склало 1444,9 тис грн при  планових показниках 1189,4 тис грн (121,5 %).

Використовуючи відомості з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відділ здійснює всебічні аналітично-моніторингові дослідження рівня оплати праці в різних галузях економіки Подільського, Окнянського районів та міста Подільськ. Для забезпечення соціальних гарантій працюючих та з метою збільшення надходжень до бюджету, інформація про роботодавців, які нараховували найманим працівникам заробітну плату менше за мінімальний розмір та по яких вбачаються ризики тінізації зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум єдиного соціального внеску, щомісячно подається керівникам міста Подільськ та Подільського і Окнянського районів для прийняття дієвих заходів. Подільською та Окнянською райдержадміністраціями, Подільським міськвиконкомом та Куяльницькою сільською радою, для боротьби з тінізацією доходів населення, створені робочі групи з легалізації робочої сили в роботі яких приймає участь представник Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. Проведено 14 засідань цих робочих груп.

На виконання наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 10.06.2019 року № 216 “Про розподіл обов’язків між відділами забезпечення наповнення бюджету фінансово - економічного управління” здійснюємо в цілому по Одеській області :

- моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування для виявлення ознак використання праці неоформлених працівників, порушень законодавства про працю та здійснюємо обмін інформацією про ці відомості.

- контроль за процесами та показниками в сфері оплати праці, ринку зайнятості, також їх вплив на надходження коштів, призначених для пенсійного страхування.

- аналіз відомостей з реєстру застрахованих осіб для опрацювання питань легалізації ринку праці та захисту прав застрахованих  осіб.

За результатами проведеного аналізу готуємо інформацію щодо випадків можливого порушення законодавства про працю та пенсійних прав застрахованих осіб до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області та Головного управління Держпраці в Одеській області, до Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, до Федерації професійних спілок Одеської області та Об’єднаної організації роботодавців Одеської області.

Також проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань легалізації робочої сили та наповнення бюджету Фонду. Саме з цих питань :

- опубліковано 5 матеріалів у місцевій пресі;

- проведено 9 зустрічей у трудових колективах;

- проведено 3 семінари зі страхувальниками ;

- проведено “ круглий стіл ”

- проведено 2 флешмоби на тему “ Без сплати внесків не має пенсій ”;

- щоденно проводимо співбесіди з роботодавцями персонально та розповсюджуємо буклети та листівки.

 

 

Начальник  відділу забезпечення

наповнення бюджету № 7                                                                                Л. ПОПОВСЬКА