09.07.2018

Для тих, кому за 45 років

 

 

      Проблема віку в трудових відносинах – останнім часом найактуальніша. Часто роботодавці обмежують коло потенційних кандидатів молодими спеціалістами. Люди старшого покоління, які мають досвід, знання і, головне, бажання працювати, виявляються заручниками свого віку. Проблема кадрового віку – це реакція суспільства і бізнесу на темпи розвитку людства, що дедалі пришвидшується. Новий час вимагає від нас і нових навиків – володіння комп’ютером, компетентності в сучасних технологіях, знання іноземних мов, уміння працювати на межі можливостей, ризикувати, конкурувати… І дуже часто люди після 45 бувають не готові до таких темпів роботи.

     Щоб покращити конкурентоспроможність на ринку праці такої категорії населення, Окнянським районним центром зайнятості, 09 липня 2018 року, проведений профінформаційний семінар для осіб старше 45 років.  На початку семінару фахівець з профорієнтації Наталя Вергун розповіла про особливості працевлаштування осіб даної категорії, познайомила присутніх з активними заходами служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню.

   «Щодо особливостей пошуку роботи та працевлаштування людей віком «45+», існує думка, що у такому віці роботу шукати марно — не візьмуть, не дивлячись на досвід і освіту. Однак, сьогодні ситуація на ринку праці змінюється, підприємства потребують професіоналів, а найцінніше, що є у людей середнього віку – це досвід роботи, те, що потрібно роботодавцям в першу чергу. Головне – грамотно шукати роботу, бути впевненим в своїх силах і професійних навичках і не забувати підтримувати свій імідж. Вік стає бар’єром на шляху отримання роботи тільки тоді, коли сам претендент сприймає його як перешкоду. Але його можна розглядати і як додатковий професійний ресурс», - зазначила фахівець.

    Також було акцентовано увагу присутніх на змінах в пенсійному законодавстві, зокрема щодо підвищення пенсійного віку, збільшення загального трудового стажу для оформлення пенсії, обмеження розміру максимальної пенсії, можливості виходу на пенсію за вислугою років.

Учасники семінару отримали обґрунтовані відповіді на всі запитання.